Aaviksoo esitab lahkumisavalduse

19. september 2006, 07:17

Tartu ülikooli rektor Jaak Aaviksoo plaanib
esitada järgmisel nädalal Tartu ülikooli nõukogule tagasiastumisavalduse, sest
ta peab ebaeetiliseks olla otsaga poliitikas ja juhtida samal ajal Eesti
suurimat ülikooli, kirjutab Eesti Päevaleht.

“29. septembril toimub Tartu ülikooli nõukogu koosolek ja ma pean igati loogiliseks, et teatan seal oma lahkumissoovist,” lisas Aaviksoo.

2003. aastal koos praeguse Tartu ülikooli õppeprorektori Birute Klaasiga taas rektoriks kandideerinud Aaviksoo sõnul kehtib Eestis kirjutamata tava, et rektor on siiski apoliitiline, seetõttu ei pea ta võimalikuks jätkata pärast üheselt mõistetavat teadet, et siirdub poliitikasse. Nüüdseks on Aaviksoo rektoriametit pidanud kaheksa aastat.

Aaviksoo sõnul on rektori lahkumine pikaajaline protsess ning ülikooli nõukogul on õigus teda veel järgnevad neli kuud ametis pidada. Selle aja jooksul tuleb ülikooli nõukogul välja kuulutada ka uue rektori valimised.

Vastavalt Tartu ülikooli seadusele ja põhikirjale valib Tartu ülikoolile uue rektori valimiskogu, kuhu kuuluvad kõik ülikooli nõukogu liikmed, kõikide teaduskondade nõukogude liikmed ja kõik ülikooli korralised professorid. 2003. aastal oli valimiskogu suuruseks 295 liiget.

Tartu ülikooli prorektori Birute Klaasi hinnangul võtab uue rektori ametissevalimine omajagu aega ning tõenäoliselt ei saa ülikool uut juhti enne kevadet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. September 2006, 07:17
Otsi:

Ava täpsem otsing