Võimuparteid pooldavad võõrtöölisi

28. september 2006, 07:40

Võimuparteid pooldavad väljastpoolt ELi
pärit töötajate Eestisse lubamise lihtsustamist, kirjutas Postimees.

Ehkki kevadiste valimiste eel ei ole riigikogul plaanis välismaalaste seadust leevendada või kvoote kaotada, kinnitasid võimuparteid, et kõrgkvalifikatsiooniga välismaalaste värbamist tuleks kindlasti lihtsamaks muuta.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Jaanus Tamkivi ütles, et nad pooldavad kvalifitseeritud töötajate ajutiselt Eestisse toomist. "Küll oleme aga vastu massilisele immigratsioonile nagu Nõukogude ajal," märkis ta, lisades, et riiki ei tohiks tuua ka lihttöölisi.

Rahvaliidu teabejuht Agu Uudelepp tõdes, et kuigi esmalt tuleb rakendada siinseid inimesi, toetavad nad majandusarengu tagamiseks eelkõige oskustööliste, näiteks keevitajate kaasamist. "Hooajaliste töölubade väljastamist võiks lihtsustada ja valitsus peaks selleks välja töötama vastava korra," pakkus Uudelepp.

Sama rõhutas ka riigikogu Keskerakonna fraktsiooni juht Ain Seppik, avaldades lootust, et kuna riigieelarve näeb uueks aastaks ette kutseõppele rohkem raha, peaks tulevikus kasvama ka Eesti oma oskustööliste arv.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. September 2006, 07:40
Otsi:

Ava täpsem otsing