Börsiülevaade: Olympic Casino - võimalus riskialtile investorile

Mariliis Pinn 28. september 2006, 14:39

Olympic Entertainment Groupi börsiletulek
on esmapilgul hea investeerimisvõimalus riskialtidele investorile. Kõik sõltub
muidugi sellest, mis hinnatasemel kasiinoäri turule tuuakse.

Tänase Eesti Ekspressi andmeil käib hetkel investorite hulgas kasiinoketti tutvustav eelturundus.

Kõik märgid viitavad kasiinoäri börsiletulekule.

Esiteks on tõstnud Olympic Entertainment Group Eesti väärtpaberite keskregistri andmeil oma osakapitali 400 000 kroonilt 600 miljoni kroonini ning muutnud osaühingu aktsiaseltsiks.

Börsile tulekul oleks vajalik, et aktsia hind oleks nn. väikeinvestorile „taskukohane”.

Näiteks nii Tallinki, Starmani kui ka Eesti Ehituse aktsiaid on enne börsiletulekut maksnud 50-100 krooni vahel. Kuna infot Olympicu kohta on väga vähe, siis kohvipaksu pealt võiks oletada, et nendesse raamidesse jääb ka Olympicu hind.

Sisuliselt tähendaks see 3-6 miljardi kroonist turuväärtust.

Eesti Ekspressile olla üks investeerimispankur öelnud, et hind, millega hakatakse aktsiaid pakkuma, tundub ülimõistlik ja ilmselt märgitakse tehing ribadeks.

See lause ajab muigama ja tundub olevat osa müügist. Vastasel juhul peaks ettevõtte praegused omanikud Armin Karu ja Jaan Korpusov küll vihased olema, et nende ettevõtet ja aktsiate väärtust nii madalalt hinnatakse.

Lisaks kinnitas börsileminekut täna Äripäev Online`le kaudselt ka ettevõtte juht Armin Karu, öeldes, et ei saa hetkel börsileminekut kinnitada, aga saab sellest rääkida järgmisel nädalal.

Järelikult nädalaga peaks mingid teated saabuma.

Kasiinokett tuleb turule kiires kasvufaasis, mistõttu ettevõtte turuväärtust on väga raske hinnata, mistõttu võib asja eest ka küsida väga kõrget hinda.

Näiteks kasvas möödunud aastal meelelahutusfirma käive 630 miljonilt 880 miljoni kroonini ja kasum 129 miljonilt 207 miljoni kroonini (3,45 krooni aktsia kohta).

Selle aasta augustis sisenes firma Valgevene turule ning kasiinoketi eesmärgiks on kasvada käibelt Ida-Euroopa suurimaks kasiinooperaatoriks, mis tegutseb vähemalt kümnes riigis.

Kuna hetkel on Olympicul turg haaratud peamiselt vaid Baltikumis (Ukraina ja Valgevene osakaal on veel väga väike), oleks kasvupotentsiaal metsik.

Tallinna börsil olid täna kergelt negatiivsed meeleolud, kuid kauplemine oli üpris passiivne. Veidi suurem möll käis Tallinki ümber, mis odavnes 15 miljoni krooni käibe juures 0,5%, peatudes 3,92 eurol (61,33 kroonil).

Kui Olympicu börsileminek saab tõeks siis võivad vaba raha otsivad investorid tekitada börsil ehk kerge müügisurve.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. September 2006, 14:39
Otsi:

Ava täpsem otsing