Kohus lõpetas vaenu õhutamises süüdistatud ajakirjaniku väärteomenetluse

04. oktoober 2006, 13:23

Harju Maakohus lõpetas vaenu õhutamises
süüdistatava Priit Kuuse (68) suhtes menetluse, kuna tema teos puuduvad
väärteotunnused.

Väärteoprotokolli kohaselt avaldas Kuusk 2005. aasta augustis Eesti Päevalehes ilmunud arvamusloos „Suitsetamine pole mõeldud naistele“ read „ ja ma mõtlen suitsetavat venelannat vaadates: no suitseta, tapa ennast ja oma lapsi- teid on ju nii palju“, millega kutsus üles vihkamisele seoses rahvusega.

Kesklinna politseiosakonna esindaja taotles Kuuse suhtes menetluse lõpetamist, kuna k.o. aasta juulis jõustus Karistusseadustiku muudatus, mis muutis Kuuse kohtu alla andmise paragrahvi (KarS § 151 lg1) sõnastust. Muudatuse kohaselt on vaenu õhutamine tegevus, millega on kutsutud üles vihkamisele, vägivallale või diskrimineerimisele seoses rahvuse, rassi, nahavärviga jne., kui sellega on põhjustatud oht isiku elule, tervisele või varale.

Eelpooltoodud artikli kirjutamine ja avaldamine ei põhjustanud ohtu isiku elule, tervisele ega varale ning pole karistatav vaenu õhutamise paragrahvi järgi.

Kohus rahuldas kohtuvälise menetleja taotluse väärteomenetluse lõpetamiseks, kuna seadus, mis välistab teo karistatavuse, omab tagasiulatuvat jõudu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. October 2006, 13:22
Otsi:

Ava täpsem otsing