Maade vahetust hakkab uurima komisjon

13. november 2006, 16:34

Riigikogu põhiseaduskomisjon kiitis heaks
otsuse moodustada komisjon maavahetustehinguteuurimiseks, kirjutas ETV24.


Põhiseaduskomisjoni esimees Res Publica liige Urmas Reinsalu ütles, et riigikogu maavahetustehingute uurimise komisjon peaks andma vastuse küsimusele, kui palju riik tehingutega kahju on saanud ja milliseid samme saaks astuda edaspidi taolise kahju vältimiseks.

Reinsalu märkis, et keskkonnaministeeriumi sisekontrolli auditis seisis küll, et kahtlasi tehinguid pole toimunud. "Kaustad kahtlaste tehingutega olid kaitsepolitseis, ministeerium ei saanudki neid näha," märkis põhiseaduskomisjoni esimees.

Tema hinnangul ei saa pärast seda, kui on ilmsiks tulnud 15 miljoni krooni väärtuses maatükkide vahetamine pankade poolt 500 miljoni vääriliseks hinnatud maa vastu enam jätta sinisilmselt küsimata, kas riik ikka sai kahju.

Riigikogu põhiseaduskomisjoni aseesimees keskerakonna liige Evelyn Sepp ütles, et riigikogu komisjon ei saa sekkuda kriminaalmenetlusse. Veel teeb Seppa murelikuks asjaolu, et kui komisjon soovib uurida kõiki 253 seni kahtlaseks tunnistatud maavahetust, siis riigikogu selle koosseisuga enam kuigi kaugele ei jõuta. Komisjon saaks ehk pidada umbes kümme istungit.

Kas komisjoni eesmärk on kedagi kaitsta või teha osade poliitikute jalgealune tuliseks, küsis Sepp. Tema hinnangul jõuab komisjon tekitada palju segadust. Sepa sõnul pole niiviisi võimalik tegelike süüdlaste karistamiseni jõuda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. November 2006, 16:34
Otsi:

Ava täpsem otsing