Kunstiüliõpilased astusid poksiringi

28. november 2006, 13:02

23. novembril toimus Karl Lemani
poksiklubis näidistreening Eesti Kunstiakadeemia tudengitele.

Eesti Poksiliidu peasekretäri Darja Saare sõnul algatasid treeningumõtte kunstiakadeemia professor Villu Jaanisoo ning külalisõppejõud Saksamaalt Emil Holmer, kirjutas Sportnet. Avades idee tagamaid, kõneles Emil Holmer oma kogemustest amatöörpoksijana.

"Elus seisab kunstnik sarnaselt poksijaga vastamisi konkurentidega, milleks on eelarvamused, vananenud vaated või lihtsalt kadedus ning pahatahtlikkus. Võitjana väljub see, kes valdab täiuslikumalt rünnakutehnikat ja kaitsetaktikat ning suudab ennast maksma panna," kirjeldas Holmer enda kogemusi poksija ning kunstnikuna. Nii Villu Jaanisoo kui Emil Holmer peavad sporti oluliseks vahendiks noorte ettevalmistamisel eesmärkide saavutamiseks.

Eesti Poksiliidu kaasabil korraldatud noorte skulptorite ja maalijate ühistreeningul osales üliõpilasi mitmest rahvusest. Treeninggrupist poole moodustasid naisüliõpilased. Soojendusest, vastupidavust ja koordinatsiooni arendatavatest palliharjutustest ning sparringutest koosneva treeningu viisid läbi Taavi Saat Eesti sisekaitseakadeemiast ning Albert Starikov spordiklubist Karl Leman.

2007 aastal käivitab Eesti Poksiliit nn True Olympic Boxing ehk Tõelise Olümpiapoksi programmi, mis pakub laiemale amatöörsortlaste ringile fitnesspoksi harrastamise võimalusi ning tutvustab antiikse kreeka spordifilosoofia ja tänapäeva olümpialiikumise aluseid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2006, 13:27
Otsi:

Ava täpsem otsing