Tallinna finantsdirektor: pole põhjust kõnelda pealinna pankrotist

08. jaanuar 2008, 18:13

Tallinna finantsdirektori Katrin Kendra
sõnul ei ole vähimatki põhjust kõnelda pealinna pankroti äärel olekust – linn
lõpetas 2007. aasta 644 miljoni kroonise rahaliste vahendite jäägiga.

"Tundub, et sotsiaaldemokraatide esindaja Jaak Juske eesmärgiks on iga hinna eest paanikat külvata," nentis Kendra. "Väide, et Tallinn jäi eelarve täitmisega miinusesse, on ekslik, tuginedes üksnes linna sissetulekute poole täitmisele. Käesolevaks hetkeks on selge, et kõigi maksutulude plaan on täidetud ja koguni ületatud."

Kendra rõhutas, et linn lõpetas 2007. aasta 644 miljoni kroonise rahaliste vahendite jäägiga, teatas Tallinna linnavalitsus. Seega on linnal piisav likviidsusreserv, mis tagab linna kõigi kohustuste täitmise. "Olukorras, kus linnal on piisavalt rahalisi vahendeid ei oleks mõistlik kinnisvarahindade alanedes tegeleda linnavara odavmüügiga" põhjendas Kendra linnavara müügi plaani täitmata jäämist. "Linnavalitsus teatas sügisperioodil mitmel korral ka avalikult, et tulenevalt headest maksutulude laekumistest ei ole linnal otstarbekas kinnisvaraturu jahenedes linnavara algselt plaanitust odavamalt müüa."

Kendra sõnul on plaanis lõpetada alanud aasta 409 miljoni kroonise rahajäägiga. "Sellise likviidsuspuhvri puhul on "pankrotist" või isegi rahalistest raskustest kohatu rääkida," rõhutas Kendra. "2007. aasta eelarve rahavoogude prognoosis kavandati aasta alguse jäägiks 598 miljonit krooni, aasta lõpetas linn aga 644 miljoni kroonise rahaliste vahendite jäägiga. Kõik linna kohustused said täidetud tähtaegselt."

Kendra sõnul on planeeritust kordi väiksemal rahalaekumisel Euroopa Liidu fondidest objektiivsed ja linnast mitteolenevad põhjused. "Ministeeriumid ei ole siiani suutnud koostada ja valitsusele kinnitamiseks esitada struktuurivahendite rakendamise tingimusi" nentis Kendra. "Suuremahuliste infrastruktuuriprojektide osas ootame siiani riigipoolset otsust, mille kohta oleme majandusministeeriumilt saanud juba kuus teadet investeeringute kava koostamise tähtaja pikendamise kohta."


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. January 2008, 18:13
Otsi:

Ava täpsem otsing