Veskimägi: Läti ja Leedu ajavad elektri hinna kõrgeks

Anne Oja 15. september 2011, 00:00

Veskimägi märkis, et Eesti kasutas ise vaid 8 teravatt-tundi elektrienergiat ja tootis samas 11 teravatt-tundi. Seega on Eesti edaspidi jätkuvalt eksportiv süsteem.

Veskimägi sõnul pole varustuskindluse seisukohalt Narva uusi investeeringuid vaja. Täiesti vaba elektrituru tingimustes ei pääse Narva põlevkivielektrijaamad üldse löögile, sest fossiilsete kütuste subsiidiume edaspidi vähendatakse.

"Euroopa pilt on muutunud tunduvalt komplitseeritumaks, seda just varustuskindluses," ütles Veskimägi. "Ei saa rääkida Eesti elektriturust. Peame väga oluliselt jälgima tootmisvõimsusi naabrite juures. Lätis ja Leedus on tootmisvõimsuste defitsiit ja see viib ka Eestis hinda üles."

"Peame aga aru saama, et mida rohkem me elektri importi piirame, seda suurem on surve elektri hinnatõusuks," rääkis Veskimägi.

Veskimägi sõnul on kõige kallim elekter elektri puudumine, st olukord, kui mobiiltelefoni laadimiseks peab minema kellegi teise juurde.

Veskimägi hinnangul peab Eesti Energia Eestis turgu kaotama, aga võitma kliente juurde Lätis, Leedus, Soomes ja kus iganes, et elektriturul tekiks reaalne konkurents.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 19:01

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing