Nokia tulemus võeti rõõmuga vastu

Romet Kreek 21. oktoober 2011, 00:00

Nokia aktsia tegi eile tulemuste peale korraliku rühkimise ülesmäge. Analüütikute ootused olid madalad ja tulemus ei olnudki nii kehv.

Nokia teenis kolmandas kvartalis rahvusvahelise raamatupidamisstandardi alusel kaks eurosenti kahjumit aktsia kohta. Mitte-IFRSi kohaselt oli kasum aktsia kohta kolm senti. Analüütikud prognoosisid Nokia kolmanda kvartali kahjumiks 241 miljonit eurot, kuid miinust kogunes vaid 151 miljonit.

Nokia käive vähenes 13%, 8,98 miljardile eurole. Analüütikud ootasid 8,8 miljardi euro suurust käivet.

Nutitelefonide müük kukkus oodatust vähem. Analüütikud prognoosisid, et nutitelefonide müük kukub aastatagusega võrrelduna 41%, 15,7 miljonile. Nutitelefonide müük vähenes aga 38%, 16,8 miljonile. Tavatelefonide müük kasvas 8%, 89,8 miljonile, aga analüütikud ootasid müügi kahanemist 78,7 miljonile. Nutitelefoni keskmine müügihind vähenes 2%, 131 eurole, tavatelefoni hind kukkus 20%, 32 eurole.

Uued mudelid annavad lootust. "Nokia genereerib käimasoleva suurte ümberkorralduste kiuste taas positiivset rahavoogu," kommenteeris Kawe Kapitali fondijuht Kristjan Hänni täna avaldatud Nokia kvartalitulemusi.

"Kui nüüd kõik potentsiaalsed (nuti)telefoniostjad Jobsi mälestuseks uut iPhone'i ei osta, siis päris lootusetud need uued mudelid ei tundugi," lausus ta.

Investeerimisfondi poolaastaaruandest selgub, et fondil oli 3000 Nokia aktsiat. 1000 aktsiat ja 2000 aktsiat olid vastavalt soetushinnaga 7,33 ja 8 eurot.

"Fondis on Nokia positsioon alles," ütles fondijuht. "Kirjutasime kunagi kaheksase täitmishinnaga müügioptsioone ja saime toonasele üle 40% volatiilsusele vastavat preemiat," rääkis ta aktsiate saamislugu. "Lõpuks optsioonid realiseeriti ja saime aktsiate omanikuks pluss hiljem veel ka dividendid eelmise aasta eest."

Nokia aktsia käis eile päeva sees üle viie euro taseme, kus ei ole aktsiat nähtud suve algusest saati.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 19:04
    Otsi:

    Ava täpsem otsing