Kaubamaja ehitab korterelamu

Tallinna Kaubamaja kavatseb pikalt seisnud kinnistule Põhja-Tallinnas Sõle tänaval elu sisse puhuda, jagades krundi kaheks ja rajades sinna nii korterelamu kui ka kaubanduskeskuse. 

Linnavalitsusele esitatud avalduse järgi on algatatud 2006. aastal soetatud kinnistule detailiplaneeringu koostamine.

Tallinna Kaubamaja Kinnisvara ASi esindaja Andres Liinsoo eelmise aasta lõpus registreeritud algatamisettepaneku kohaselt soovitakse ühele krundile määrata ehitusõigus korterelamu ehitamiseks, teisele krundile aga kaubanduskeskuse rajamiseks.

Planeeritud korterelamu on kuni kaheksakorruseliseline ja umbes 60 korteriga. Kaubanduskeskus tuleb detailiplaneeringu järgi kuni kahekorruseline.  Mõlemale hoonele on kavas rajada ka maa-alune korrus. Kinnistu kogu pindala on 11 717 ruutmeetrit.

Ettevõtte juht Peeter Kütt märkis, et detailiplaneering on tõesti algatatud ja võimalikud ehitusmahud selguvad planeerimisprotsessi käigus. Enne planeeringu kehtestamist ei soovi Küti sõnul ettevõte aga poolelioleva töö osas võimalikke ehitusmahte  kommenteerida. Ta lisas, et planeeringute koostamine on pikaajaline protsess ja lõplikud lahendused ning tähtajad selguvad alles avaliku menetluse lõppemise järel edasise töö käigus.

Põhja-Tallinna valitsus korraldab avaliku arutelu detailiplaneeringu lähteseisukohtade ja eskiislahenduse tutvustamiseks järgmisel teisipäeval, 6. mail kell 15.

2009. aastal külmutas Tallinna Kaubamaja kontserni kuuluv AS Selver majanduskriisi tõttu Lätis olevad ärid. Eelmise aasta alguses rääkis nii Tallinna Kaubamaja Kinnisvara kui ka Selveri nõukogu liige Andres Järving Äripäevale, et ettevõttel on Lätis vanast ajast jäänud mõningad kinnistud, millega pole endiselt kehva turuolukorra tõttu midagi peale hakatud.

Peeter Küti sõnul hoiab Tallinna Kaubamaja Kinnisvara jätkuvalt end kursis turuolukordadega nii Eestis kui ka Lätis, kuid võimalikke kavatsusi erinevate kinnistute asukohtade suhtes ei soovinud ta kommenteerida.

Hetkel kuum