BNSi ostis Sky Media juht

04. märts 2014, 00:00

Eile sai kinnitust info, et Soome meediaettevõte Alma ­Media Kauppalehti grupp müüs Baltic News Service’i Uudisvoog OÜ-le. Uudisvoog OÜ emaettevõte on Koha Capital, mille omanik on Ilmar Kompus, kes on Sky Media tegevdirektor.

Sky Media raadiogruppi kuuluvad SKY Raadio, Sky Plus, Russkoje Raadio, Energy FM ja Retro FM.

Tehingu tulemusena saab ­Alma Media oma 2014. aasta esimese kvartali tuludesse 0,8 miljonit eurot.

Ei sobinud eelmise omaniku tegevustega. Kauppalehti grupi juht Juha-Petri Loimovuori ei saanud kommenteerida, kas lisaks Uudisvoog OÜ-le oli veel ostuhuvilisi.

Loimovuori ütles Äripäevale, et ettevõtte müügi põhjus oli ühise meelsuse puudumine. “Nagu teate, sarnaneb Kauppalehti oma suunalt rohkem Äripäevaga. Meie oleme Soomes, kuid BNS tegutses Balti riikides, mistõttu puudus sünergia. Keskendume nüüd rohkem Soomele ja digiteenuste arendamisele,” rääkis Loimovuori.

Kompus lükkas Postimehele vastates ümber spekulatsiooni, et ostuhind oli 4–5 miljonit eurot. “Selline hind oleks olnud müstiline,” lausus ta.

Kompuse hinnangul on hoolimata tasuta veebimeedia kiirest arengust ka tulevikus vajadus sõltumatu uudise ja ­BNSi järele. Ta ütles, et BNS on heas seisus ja uued omanikud suuri muudatusi ei plaani.

BNS tegutseb Eestis, Lätis ja Leedus, ettevõtte käive oli möödunud aastal 4,2 miljonit eurot. BNS asutati 1990. aastal, Alma Media omandas selle kaheksa aastat hiljem.

Loodi vastukaaluks ETA-le. ­BNSi lõi 1990. aastal praegune riskiinvestor Allan Martinson konkurendina tollasele info­kanalile ETA.

Praegu on BNSi Balti riikide ü­ksused Balti Uudistetalituse ASi tütarfirmad. Balti Uudiste­talituse aktsionärid on olnud USA firma Telerate a Bridge Company, Rootsi ettevõte Direkt, Rootsi majandusleht Dagens Industri ja lõpuks Kauppalehti.

BNS teenib suurimat käivet Leedust, Eestist tuleb müügikäibest ligikaudu kolmandik.

Lisaks Balti riikide BNSi üksustele on Balti Uudistetalituse tütarfirmad meediamonitooringuga tegelevad ETA Uudistetalitus ja Mediju Monitorings Lätis. Monitooringufirmad on märksa kasumlikumad, näiteks BNS Eesti oli 2012. aastal 21 000 euroga kahjumis, samas kui ETA Uudistetalitus teenis 717 000 ­eurot kasumit.

Tõenäoliselt pöördus Alma Media BNSi müügisooviga kõigi Eesti suuremate meediafirmade poole.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    03. March 2014, 20:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing