Eesti e-piirijärjekorra looja võitis Soome riigihanke

20. märts 2014, 00:00

E-piirijärjekorra süsteemi loonud Eesti firma GoSwift võitis Soomes riigihanke, mille tulemusena võetakse nende toode kasutusele Soome-Vene piiril. “Olles näinud seda, kui edukalt GoSwifti süsteem teistes riikides kasutatakse ja millist positiivset efekti see endaga kaasa toob, usume, et oleme teinud uue süsteemi kasutuselevõtuga Soome-Venemaa piiri ületajate suhtes õige otsuse,” märkis Kagu-Soome majandusarengu-, transpordi- ja keskkonnakeskuse projekti­juht Jyrki Järvinen.

ASi GoSwift juhi Hannes Plinte sõnul hakkavad nad poole aasta pakkuma oma teenust Vaalimaa piiripunktis. “Esialgu on tegemist pilootprojektiga, kuid aasta pärast laieneb elektroonilise järjekorra teenus ka teistesse Soome piiripunktidesse,” märkis ta. Järgmine ambitsioon on ­Poola, seejärel ka Valgevene ja Ukraina piiripunktid.

Plinte sõnul võiksid nad oma elektroonilise järjekorra teenust pakkuda ka turismiobjektidel, nagu nad teevad seda praegu juba Tallinna teletornis. “Me vaatame kindlasti ka suuremate turismiobjektide poole, kus palju järjekordi tekib, näiteks Eiffeli torn või Ermitaaž,” rääkis Pilte uutest väljakutsetest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    19. March 2014, 18:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing