Saksa võlakirjade tootlus rekordmadal

30. juuli 2014, 00:00

Saksa 10aastaste võlakirjade tootlus langes rekordmadalale tasemele, mis ületab isegi võlakriisi aegseid tulemusi. Ülimadal tootlus üllatab analüütikuid, kes ootasid aasta lõpuks kaks korda kõrgemat tootlust.

Võrdlusalusena kasutatavate võlakirjade tootlus kukkus kaks baaspunkti, 1,13 protsendile. Enne seda langes tootlus mõneks ajaks ka 1,119 protsendile, mis on Bloombergi andmetel madalaim tase 1989. aastast.

Deflatsiooni ärahoidmiseks Euroopa Keskpanga välja antud stimuleerimismeetodid on tõstnud võlakirjade väärtuseid kogu regioonis, viies omakorda tootlused rekordmadalale tasemele alates Soomest kuni Itaaliani.

Investoreid peibutavad aga endiselt üpris turvalised Saksa võlakirjad, samal ajal kui USA ja ­Euroopa Liit valmistavad Venemaa vastu ette ­uusi sanktsioone.

Viimane rekord oli kaks aastat tagasi. “Tootlused liiguvad allapoole, sest turg ootab, et Euroopa Keskpank teeb enamat madala kasvu ja madala inflatsiooniga keskkonnas, kus me praegu viibime,” ütles Rabobank Internationali strateeg Lyn Graham-Taylor. “Kuu lõpu nõudlus aitab sellele samuti kaasa,” lisas ta.

Eelmine rekordmadal tootlus oli 1,127%, mis seati 2012. aasta juunis, kui euroala kriis eskaleerus, Kreeka rahandus muutus ebastabiilseks ning Hispaania ja Itaalia võlakriis sundis investoreid nende riikide võlakirjadest loobuma. See kõik ohustas euroala stabiilsust.

Alates sellest ajast on tootlused langenud, samal ajal kui Euroopa keskpanga president Mario Draghi lubas kaitsta eurot meetmetega, mis võivad sisaldada ka liikmesriikide võlakirjade soetamist.

Madal tootlus üllatab analüütikuid. Saksa võlakirjade tänavune ralli on tulnud analüütikutele üllatusena. Möödunud aasta lõpus prognoosisid strateegid, et Saksa 10aastaste võlakirjade tootlused tõusevad aasta lõpuks 2,28 protsendile. Selle asemel on aga tootlus kukkunud umbes 80 baaspunkti.

Saksa väärtpaberid on sel aastal tõusnud 5,6%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    29. July 2014, 21:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing