Juhan Lang • 15. oktoober 2014
Jaga lugu:

Ravimiaktsiad kukuvad kivina

USA seadusemuudatused kujutavad suurt ohtu Briti ravimitootja lootust äratanud tehingule.
USA seadusemuudatused kujutavad suurt ohtu Briti ravimitootja lootust äratanud tehingule.  Foto: Bloomberg

Euroopa börse on täna alla vedanud ravimiaktsiad ja kõige valulisema kukkumise on teinud Briti ravimitootja Shire, mille aktsia on täna Londoni börsil kukkunud 24,96%.

Shire'i jaoks 12 aasta tugevaima müügilaine vallandas USA ravimifirma AbbVie teade, milles viimane teatas, et ettevõtte juhatus vaatab uuesti üle varem välja hõigatud 54 miljardi dollari suuruse ülevõtmistehingu. Põhjusena toodi USA maksuseaduste muudatused.

Londoni börsi suuruselt teine kukkuja on AstraZeneca (-3,57%), millele veel sel suvel tegi 109,8 miljardi dollari suuruse ülevõtmispakkumise USA ravimigigant Pfizer. Briti meditsiinitoodete valmistaja Smith & Nephew aktsia on kukkunud 2,57%.

Ravimiaktsiad on valuliselt reageerinud ka Šveitsis. Zürichi börsil on langenud biotehnoloogia ettevõtete Actelioni (-2,82%), Novartise (-0,90%) ja GlaxoSmithKline'i (1,46%) aktsiad.

Suurima, ligi 30% tõusu on täna Londoni börsil teinud pooljuhtide tootja CSR pärast seda, kui maailma suurim mobiiltelefonidele mõeldud pooljuhtide tootja Qualcomm teatas, et ostab Briti firma 2,5 miljardi dollari eest.

Briti FTSE 100 aktsiaindeks on täna langenud 1,16%, Prantsuse CAC 40 on vajunud 1,02% ja Saksa DAX on kaotanud 0,77%.

Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt