Mait Kraun • 15. märts 2016 kell 18:04

Valeanti aktsia on täna kukkunud 50 protsenti

Valeanti suuraktsionär Bill Ackman  Foto: Bloomberg

Ravimifirma Valeant Pharmaceuticalsi aktsia on tegemas ajaloo halvimat päeva, sest ettevõte andis pankrotihoiatuse, vahendab CNN Money.

Valeanti aktsia on täna langenud veidi üle 50 protsendi. Kurikuulus Kanada ettevõte vähendas oma tulevikuprognoose ja hoiatas, et tähtsa aruande esitamata jätmine 29. aprilliks rikuks kokkulepet võlausaldajatega. Selline kokkuleppe rikkumine võimaldab Valeanti võlausaldajatel nõuda pankroti kaudu raha varem tagasi.

Valeant teatas, et aruande valmis tegemiseks „töötavad nad väga usinalt“. Samas on ettevõte tähtajaga hädas ning peab võlausaldajatega läbirääkimisi, et seda edasi lükata.

„Investorid ei tea, kas tuleb pankrot või mitte ja see tekitab palju hirmu,“ ütles tuntud riskifondi juht Bill Ackman, kes on Valeanti suuraktsionär.

Valeanti aktsia kauples augustis 264 dollari juures. Praeguseks on aktsia jõudnud 35 dollarini, mis tähendab, et ettevõtte väärtus on kukkunud 87 protsenti. Probleemid algasid ajal, mil ettevõte sattus ametivõimude tähelepanu alla. Nimelt alustati uurimist, kas Valeanti ravimihindade määramine ja müük on seaduslikud.

 

Hetkel kuum