Google Brexitist ei heitu

01. juuli 2016, 12:17
Alphabeti juhi Eric Schmidti sõnul Google suuri muudatusi ei plaani.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160701/BORS/160709985/AR/0/AR-160709985.jpg

Me ei muuda oma tegevuses Brexiti pärast tõenäoliselt midagi, ütles Google'i emafirma Alphabeti juht Eric Schmidt.

Brexiti referendumi tulemused vallandasid finantsturgudel rahutuse ja lisaks ka poliitilise kriisi Suurbritannias. Kardetakse, et Euroopa Liidu seadustes tehakse suuremaid muudatusi ja Suurbritannias tegutsevate rahvusvaheliste firmade tulevik on lahtine. Suurbritannia peab veel algatama juriidilise protsessi liidust lahkumiseks, enne seda on kõik lahtine.

Osa ettevõtteid on juba maininud, et mõtlevad oma tegevuse väljaviimisele Suurbritanniast. Nii Vodafone kui ka easyJet kaaluvad töökohtade viimist teistesse riikidesse, vahendas uudisteagentuur CNBC.

Hoolimata ebakindlusest pole Schmidti sõnul tõenäoline, et Google hakkab töötajaid ja kontoreid ümber kolima.

"Meil on suur osa tegevusest Iirimaal, Suurbritannias, Prantsusmaal, Saksamaal. Mul on praegu raske ette kujutada nii suuri muudatusi," ütles Schmidt Pariisis toimunud Viva Technology konverentsil.

Killustumine on halb

Samas väljendas Alphabeti juht muret Euroopa digitaalse turu killustumise pärast. Praegu on tehnoloogiafirmadel küllaltki lihtne jagada oma tegevust ELi liikmesriikide vahel. Lisaks näeb liit vaeva ühtse digitaalse turu loomise nimel, mille tulemusena ühtlustuksid kõikide liikmesriikide seadused selles valdkonnas. Nii oleks tehnoloogia idufirmadel lihtne jõuda 500 miljoni tarbijani.

"Minu mure seisneb selles, et oleme näinud vaeva integreeritud platvormi loomise nimel ja ma loodan, et ükskõik, mis ka ei juhtuks, siis jätkame vähemalt digitaalvaldkonnas selle ühise platvormiga," ütles Schmidt.

Tema sõnul on Euroopa juba killustunud turu pärast kannatama pidanud ja seda pole rohkem tarvis.

See ei takistanud aga Schmidti väljendamast pettumust Brexiti hääletuse üle. Kui talt küsiti, kas ta mõistab seda otsust, siis andis ta lihtsa vastuse: "Ei."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    01. July 2016, 12:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing