Aasia turud avanesid miinuses, nael jätkab langust

06. juuli 2016, 10:45
Aasia turud alustasid tänast päeva langusega
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160706/BORS/160709884/AR/0/AR-160709884.jpg

Kolmapäev on Aasia turgude jaoks alanud langusega, Brexit jälitab jätkuvalt Briti naela.

Briti nael kukkus viimaste kümnendite madalaimale tasemele: ühe naela eest saab 1,28 dollarit. Jaapani jeen tugevnes 1% jagu, vahendab CNN Money.

Aasia aktsiaturgudel oli täna üpris raske algus: Jaapani Nikkei on langenud 3% võrra, Hong Kongi ja Korea aktsiaturud kukkusid 2%.

Maailmamajanduse üks jätkuvaid märksõnu on Brexit ning investorite jaoks on praegu aeg, mil mõelda, kuidas ja kuhu oma raha paigutada ning missuguseks võiks kujuneda Suurbritania majandus pärast Euroopa Liidust lahkumist.

Mitmed Euroopa poliitilised liidrid on teatanud, et soovivad Suurbritannia võimalikult peatset lahkumist Euroopa Liidust. Teisalt on brittide endi sisepoliitiline olukord muutunud pinevaks: peaminister David Cameron on teatanud tagasiastumisest ning konservatiivid valivad talle asemikku. Viimane võtab aega aega ning analüütikute hinnangul võib see omakorda põhjustada Euroopa Liidu vastase meelsuse veelgi ulatuslikumat levikut ka mujal Euroopas.

Lisaks on investorite jaoks üheks oluliseks küsimuseks, kuidas mõjutab Brexit Londonit finantskeskusena. Mitmete finantsteenuste pakkujate aktsiad on juba reageerinud langusega.

Ühtlasi on investorid oma rahasid välja võtmas juba Suurbritannia ärikinnisvara sektorist, ehitusfirmade aktsiahinnad on langenud juba märkimisväärselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. July 2016, 10:51
Otsi:

Ava täpsem otsing