Mait Kraun • 26. juuli 2016 kell 18:00

Fed jätab intressid tõenäoliselt muutmata

Föderaalreservi Marriner S. Eccles nimeline peahoone.  Foto: Bloomberg

On tõenäoline, et Föderaalreserv jätab sellenädalasel kohtumisel intressid muutmata, vahendab FoxBusiness.

USA Keskpanga kohtumine toimub täna ja homme ning otsus tehakse teatavaks homme õhtul. Tööturu olukord on paranenud, aga globaalne majandus on jätkuvalt nõrk. Ka Brexit tekitab ebakindlust.

San Francisco Föderaalreservi president John Williams ütles, et rahapoliitikutel peab intressimäärade tõstmiseks olema usk, et inflatsioon tõuseb 2 protsendini. Praegu on inflatsioon 1,6 protsendi juures. Williams on Fedi üks 17 liikmest, kes hääletab intressimäärade muutmise üle.

Tööturg on tugev ning produktiivsus pole kasvanud. Selle tõttu on tõenäoline, et osa Föderaalreservi liikmeid pakub välja ka intressimäärade kiire tõstmise, millega välditakse inflatsioonitempo järsku kasvu.

„See on suur oht ja võib kindel olla, et osa pakub selle välja,“ ütles Princetoni ülikooli professor ja Föderaalreservi endine asejuht Alan Blinder. „Arvan, et nad räägivad kohtumisel septembrist.“

New Yorgi Föderaalreservi president William Dudley ütles, et nad ootavad majanduselt pigem tugevaid märke, mis viitaks inflatsiooni kasvule. See annaks võimaluse intresse tõsta. „Ei ole palju põhjuseid enne inflatsiooni kasvu intresse tõsta,“ ütles HSBC USA peaökonomist Kevin Logan.

Keskpank teatab oma otsusest Eesti aja järgi homme kell 21.

Hetkel kuum