Pille Ivask • 16. august 2016 kell 11:30

Investor: Apple’i aktsia ostjad on lollid, kurdid ja pimedad

Apple  Foto: epa

Investor Bert Dohmen lausus, et ta ei julge Apple’i aktsiat isegi näpuotsaga puudutada ja nimetas õunafirma aktsiate ostjaid lollideks, kurtideks ja pimedateks.

Dohmen selgitas CNBCle, et kui vaadata Apple’i tulemusi, on alates 2014. aastast ettevõtte käive langenud igas kvartalis, kusjuures tulemuste halvenemine on iga kord kiirenenud. “Sa pead olema loll, kurt ja pime, et sellist asja osta,” ei hoidnud Dohmen värvi kokku.

Käesolev aasta on Apple’i jaoks olnud keskpärane, kuid viimasel ajal on asjad hakanud õunafirma jaoks kulgema soodsamas suunas ning praegu on aktsia hind tõusnud nõnda palju, et teeb S&P 500le ära.

Dohmeni väljaütlemised mõjuvad iseäranis karmilt arvestades seda, et investeerimisguru Warren Buffetti Berkshire Hathaway soetas teises kvartalis juurde Apple’i aktsiaid. Berkshire omab praegu 15 miljonit tehnoloogiagigandi aktsiat.

Piper Jaffray analüütik Gene Munster jääb Apple’i tuleviku osas positiivseks ning usub, et kuna uus iPhone on üsna pea välja tulemas, mõjub see soodsana ka aktsia hinnale. Munster prognoosib Apple’i aktsiale 151 dollari suurust hinda. Praegu maksab ettevõte aktsia veidi alla 110 dollari.

“Neil on olnud keeruline periood. Samas ei usu ma, et sel oleks midagi tegemist ettevõtte üldise tugevusega tulla jätkuvalt välja tugevate toodetega. Ma usun, et nad jätkavad seda teekonda ka järgmisel viiel aastal,” selgitas ta.

Berkshire ostu kommenteerides tõdes Munster, et kui enamik investoreid panustab Apple’i aktsiaid ostes pigem varsti tulevale iPhonele, siis Berkshire’i puhul tundub, et tegu on pikaajalise investeeringuga, mis on rihitud sellele, et Apple tahab välja tulla nii oma auto kui virtuaalreaalsuse seadmetega.

Dohmen jäi oma väljaütlemistele siiski kindlaks ning väitis, et Apple ei tee muud, kui investeerib oma raha ning laenab raha, et dividende maksta ja oma aktsiaid tagasi osta. “See pole mingi innovatsioon. See on lihtsalt finantskorraldus,” kritiseeris ta.

">

Hetkel kuum