Kadi Neemre • 17 august 2016

Börs: Fedi kohtumise tulemused jätsid turud külmaks

Foto: EPA

USA turud olid täna tagasihoidlikul tõusuteel. Investoreid mõjutas peamiselt Föderaalreservi juulikuise kohtumise täna avaldatud protokoll.

“Tundub, et Föderaalreservi protokoll suurt kaost või rõõmuhõiskeid kaasa ei toonud,” kommenteeris U.S. Banki investeerimisjuht Bill Northey. Ta usub, et intressimäärad tõusevad veel sellel aastal, tõenäoliselt detsembris.

Mõned Fedi hääleõiguslikud liikmed usuvad, et USA vajab peatset intressimäärade tõstmist, kuid üldiselt jäädi seisukohale, et enne sammu astumist on vaja rohkem majandusandmeid.

“Mõned Fedi liikmed usuvad, et majandustingimused võimaldavad peatse intressimäärade tõstmise,” märkis Fed oma protokollis.

Alpine Fundsi portfoooliojuht Mark Spellman aga märkis vahetult peale protokolli avaldamist, et turg ei usu enam keskpanka. “Viimastel päevadel on mõned Fedi presidendid öelnud, et turg ei paku piisavalt kindlustunnet intressimäärade tõstmiseks.”

“See protokoll ei muuda tõenäoliselt samuti paljusid arvamusi Fedi kohta.”

Investorid otsisid märke ja vihjeid järgmise intressimäärade tõusu ajastuse kohta; seda eriti pärast mõndade Föderaalreservi ametnike kommentaare intressimäärade võimaliku tõusu kohta lähiajal.

“Mõned häälekad Fedi ametnikud usuvad peatsesse intressimäärade tõusu, kuid ma ei usu, et septembris võiksid intressimäärad tõusta,” usub First Standard Financiali turuökonomist Peter Cardillo.

Turud prognoosivad intressimäärade tõusu tõenäosuseks septembris vaid 12%; varasemalt usuti tõenäosuseks olevat 18%, selgub CME Group FedWatchi mõõdiku andmetest.

USA toornafta hind tõusis 0,45% ning barreli hinnaks kujunes 46,79 dollarit. Energiaagentuuri andmete kohaselt langes naftavarude hulk eelmisel nädalal 2,5 miljoni barreli võrra.

Detsembri kullafutuurid kukkusid 7,50 dollarit ning untsi hinnaks kujunes 1349,40 dollarit.

Dow Jones sulgus 0,10% tõusuga 18570,72 punktil. S&P 500 lõpetas päeva 0,18% tõusuga 2182,08 punktil. Nasdaq tegi 0,03% tõusu ja sulgus 5228,66 punktil.

 

Hetkel kuum