Mait Kraun • 24. oktoober 2016 kell 8:00

Teslal tuleb ajaloo parim kvartal

Tesla  Foto: EPA

Tesla teatab oma kvartalitulemused tavapärasest nädal aega varem – tundub, et ettevõttel on, mida investoritega jagada.

Elektriautode tootja Tesla teatab oma kvartalitulemused 26. oktoobril (kolmapäeval). Prognoositakse, et kvartal saab olema ettevõtte ajaloo parim, kirjutab MarketWatch.

Kohandatud kasum peaks kasvama esimest korda kahe aasta jooksul. Tõsi, ettevõtte aktsiahinnas optimismi nii palju ei kajastu – aktsia on sel aastal odavnenud 19 protsenti. Võrdluseks võib tuua, et Standard & Poor’s 500 indeks on samal ajal kallinenud 4,2 protsenti. Praegu kaupleb aktsia viimase kuue kuu põhja lähedal. Investorid on võimaliku liitumise SolarCityga võtnud vastu külmalt.

„SolarCity tehing ärritab paljusid aktsionäre ja potentsiaalseid investoreid,“ ütles Argus Researchi analüütik Bill Selesky. „Enamus tahab näha, et Tesla jõuab enne kasumisse ning seab end autoturul pikaajaliselt sisse.“

FactSeti küsitletud analüütikud prognoosivad, et ettevõtte kahjum aktsia kohta ulatub 53 sendini (eelmise aasta samal ajal 1,78 dollarit). Kohandatud tulemuste järgi peaks ettevõte aga kasumisse jõudma – prognoositakse, et Tesla teenib kasumit sent aktsia kohta (eelmise aasta samal ajal 58sendine kahjum).

Viimati oli ettevõte kasumis 2014. aasta kolmandas kvartalis – toona teeniti 2 senti aktsia kohta (kohandatud kasum).

Tesla käive peaks tõusma 2,30 miljardi dollarini (eelmise aasta samal ajal 1,24 miljardit), selgub FactSeti andmetest. Esmakordselt jõuti miljardini 2014. aasta neljandas kvartalis.

FactSeti küsitletud analüütikute keskmine hinnasiht on aktsiale 240,29 dollarit – see on praegusest tasemest 24 protsenti kõrgem.

Hetkel kuum