Kadi Neemre • 26. oktoober 2016 kell 20:16

Börs: nafta kukutas turge

New Yorki börs  Foto: EPA

USA turud olid täna peamiselt languses. Kasumiraportite hooaeg on täies hoos ning üsna head majandusandmed toetsid finantssektorit, kuid naftahinna langus süvenes veelgi.

Dow Jones oli täna USA peamisest indeksitest ainsana tõusuteel. Indeksi edukaimaks ettevõtteks oli Boeing, suurimaks kukkujaks aga Apple. S&P 500 halvima käekäiguga sektoriks oli täna kinnisvara, mis kukkus 1,32%, edukaimaks sektoriks aga finants- ja tööstussektorid. Nasdaqit mõjutas enim Apple’i 2,7% langus.

USA toornafta hind kukkus 1,56% ning barreli hinnaks kujunes 49,18 dollarit.

Majandusuudiste poole pealt kasvas USA-s uute kodude müük septembris 3,1% ning laenuavalduse hulk kukkus eelmisel nädalal hoolimata madalatest intressikuludest 4,1%.

Apple teatas oodatust paremast kvartalikasumist. Ettevõtte müügitulemused aga jäid analüütikute ootustele pisut alla, olles juba kolmandat järjestikkust kvartalit aasta lõikes languses. Apple’i sularahahulk ületas rekordilise 238 miljardi dollari piiri.

“See tundus olevat edukas kvartal, kuid kahtlemata oli seal midagi, mis investoritele ei meeldinud, näiteks Hiina tulemuste langus,” kommenteeris Gullane Capital Partnersi juhtivpartner Trip Miller. Tema sõnul loodab ta ettevõtte investorina näha Apple’t oma müügitulu voogu mitmekesistamas.

Boeing ja Coca-Cola, avaldasid kvartaliraportid, mis ületasid nii kasumi kui müügitulu prognoose.

Detsembri kullafutuurid kukkusid 7 dollarit ning untsi hinnaks kujunes 1266,60 dollarit.

Dow Jones tegi 0,13% kasvu ning sulgus 18192,66 punktil. S&P 500 kukkus 0,17% ning lõpetas päeva 2139,43 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 0,63% langusega 5250,27 punktil.

 

 

Hetkel kuum