Liina Laks • 10. märts 2017 kell 9:15

Citigroup: osta neid tehnoloogiaaktsiaid

Facebooki aktsial näevad Citygroupi eksperdid suurt kasvupotentsiaali.  Foto: Scanpix

Halvad uudised kõigepealt: armastatud sotsiaalmeediaportaali Twitteri aktsia sai Citigroupi ekspertidelt müügisoovituse, vahendab BusinessInsider.

Müügisoovituse põhjuseks nimetavad eksperdid „Twitteris levivaid vihakommentaare“, mis võivad ettevõtte mainele halvasti mõjuda.

Ostusoovitus anti aga eBay kauplemisplatvormile. Täna langes ettevõtte aktsia hind 0,3 protsenti ja aktsia saab kätte 31,4 euroga. Ostusoovituse põhjus on ekspertide sõnul lihtne: kuigi konkurents Amazoniga on karm, peab eBay vapralt vastu ning aktsia on aastaga kosunud peaaegu 40 protsenti. Citygroup tõstis selle hinnasihi äsja 36 dollarile.

Ostusoovituse sai ka Euroopas vähem tuntud USA broneerimislehekülg priceline.com. Tegu on USA turuliidriga, mille aktsia tõusis aastaga 36 protsendi võrra. Eilegi oli aktsia tõusuteel – kasv 0,3 protsenti ja hinnaks 1749,4 dollarit. Citigroup pakub hinnasihiks 1880 dollarit.

 

Ka Amazon sai tugeva ostusoovituse. Ettevõttel läheb hästi ning aastaga on aktsia kosunud lausa 52 protsenti. Täna oli aktsia hind 853 dollari juures, kuid eksperdid pakuvad hinnasihiks 960 dollarit.

USA ettevõtet Alphabeti teatakse siinmail tõenäoliselt kõige paremini Google´i otsingumootori tõttu. Aastaga tõusis aktsia hind 20 protsenti, täna oli hinnaks 838,6 dollarit, kuid Citigroupi eksperdid usuvad, et kontsernil on veel kõvasti kasvuruumi ning tõstsid hinnasihi 985 dollarile. Business Insideri analüütikud ütlevad aga, et Alphabeti mureks on konkurentide Facebooki ja Amazoni püüdlused hoida kliente võimalikult kaua enda lehekülgedel, mis vähendab jällegi Google'i klientide arvu.

Kõige optimistlikumad on Citigroupi eksperdid Facebooki aktsia suhtes. Sotsiaalmeediaportaali aktsia tõusis aastaga 30 protsenti, kuid eksperdid on tõstnud hinnasihi 165 dollarile – see tähendab umbes 20protsendist kasvupotentsiaali. Täna ennelõunal Eesti aja järgi oli Facebooki aktsia 138 dollari juures.

Hetkel kuum