Liina Laks • 14. märts 2017 kell 5:35

Börs: Aasia ootab USA keskpanga otsust

Lõuna-Korea börs  Foto: EPA

Täna juhtis Aasia turge Korea, kus Kospi indeks tõusis 0,5 protsenti, 2135 punktile – 22 kuu kõrgeimale tasemele, kirjutab MarketWatch.

Põhjuseks on Lõuna-Korea turisimisektori aktsiate taastumine pärast eelmise nädala madalseisu, mille taga oli Hiina otsus piirata Koreasse reisimist. Pinged kahe riigi vahel süvenesid, kui Korea teatas, et plaanib rajada USA raketitõrjesüsteemi, mis kaitseks Põhja-Korea vastu.

Teistel börsidel suurt liikumist polnud, sest investorid ootavad, mida toob USA föderaalse turukomisjoni tänaseks-homseks planeeritud kohtumine. Kas Janet Yellen tõstab intressimäärasid? Lisaks intressimääradele arutatakse komisjonis ka teiste majandusküsimuste üle, mis võivad sel aastal aktsiaturge mõjutada.

Jaapanis kukkus Nikkei indeks 0,2 protsenti, kusjuures individuaalsetest kukkujatest oli suurim Toshiba aktsia. Pärast teadet, et kontsern soovib oma majandustulemuste aruande avaldamisega aprilli keskpaigani oodata, langes aktsia 8 protsenti. Täna hommikul oli aktsia aga taas tõusuteel.

Hiina Hang Sengi indeks langes 0,15 protsenti, 23 794 punktile. Hiinas võib oodata suuremaid muutusi aprillis – siis külastab sealne president Xi Jiping Floridas Donald Trumpi. Kohtumine võib anda mõlemale poliitikule põhjuse kodumaal muudatusi teha.

Austraalias tõusis S&P/ASX200 õige pisut, 0,03 protsendipunkti võrra.

Regiooni suurim tõusja oli India Sensexi indeks, mis kosus pärast äsjaseid valimisi eile 1,68 protsenti ning jõudis 29 432 punktile.

Hetkel kuum