Mait Kraun • 15. mai 2017 kell 9:50

Toshiba kahjum kahekordistus

Toshiba probleemid süvenevad  Foto: epa

Toshiba, mille USA tuumaäri läks pankrotti, teatas, et märtis lõppenud majandusaasta kahjum ulatus 950 miljardi jeenini (8,4 miljonit dollarit), vahendab Bloomberg.

Jaapani elektroonikagigandi eelmise kvartali tulemusi pole audiitorid veel kinnitanud, küsimusi tekitab eelkõige USA ehitusfirma CB&I Stone and Websteri omandamine.

Toshiba teatas, et tulemused on hinnangulised, sest audiitorid pole oma heakskiitu veel andnud. Puhaskahjum oli märtsis lõppenud majandusaastal kaks korda suurem kui eelmisel aastal.

Ettevõte ostis pankrotti läinud Westinghouse’i 2006. aastal. President Satoshi Tsunakava ütles hiljuti, et USA tuumaäri ülesehitamine põhines valel strateegial ning lubas, et tuumaprojekte rohkem ette ei võeta.

Toshiba on proovinud müüa oma arvutikiipide äri, mis peaks aitama ettevõtte rahandusliku seisu parandada. Müügi vastu on aga ettevõtte partner (joint venture partner) Western Digital – firma nõuab, et kellelegi teisele äri ei müüdaks.

Toshiba loodab, et käesoleva majandusaasta lõikes (lõpeb 2018. aasta märtsis) tekib ettevõttele 50 miljardi jüüani (442 miljonit dollarit) suurune kasum.

Hetkel kuum