Mait Kraun • 29. september 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Miljonärid võtavad aina enam maailma jõukusest

Dollarid.
Dollarid.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Konsultatsioonifirma Capgemini uuest raportist selgub, et miljonäride koguvara kasvas eelmisel aastal rekordilised 8 protsenti, 63,5 triljoni dollarini, vahendab CNBC.

Suuremalt jaolt vedasid kasvu väga kõrge varade väärtusega (ultra-high net worth) rikkad. Definitsiooni kohaselt on neil investeeritavaid varasid 30 miljoni dollari eest või rohkem.

Raportis antakse ülevaade viimasest uuringust, millest selgub, et rikkad võtavad järjest rohkem globaalsest jõukusest endale.

Juunis avaldatud The Boston Consulting Groupi (BGC) raportis kirjutati, et üle miljoni dollari investeeritavaid varasid omavaid kodumajapidamisi on maailmas 17,9 miljonit. Need miljonärid, kes moodustavad 1protsendi kogu maailma kodumajapidamistest, omavad 45 protsenti maailma jõukusest.

Veel kümme aastat tagasi ulatus see näitaja 33protsendini. 2021. aastaks peaks need majapidamised omama aga üle poole maailma jõukusest.

Kõige enam on miljonäre USAs – veidi üle 7 miljoni majapidamise omab vähemalt miljoni dollari väärtuses investeeritavaid varasid. Hiina on teisel kohal ning talle järgneb Jaapan.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt