Pille Ivask • 3. oktoober 2017 kell 16:40

Tesla Model 3 alustas nutuselt

Tesla Model 3 prototüüp  Foto: Scanpix/Reuters

Tesla aktsia kukkus täna 2,5%, kuna ettevõte teatas, et tootis kolmandas kvartalis planeeritud 1500 asemel vaid 260 Model 3.

Tesla Model 3 on sageli nimetatud ka rahvaautoks. Viimast peamiselt seetõttu, et võrreldes teiste Tesla mudelitega on tegu oluliselt odavama neljarattalisega. Model 3 baasmudeli hind algab 35 000 dollarit, samas kui Model S-i alghind jääb umbes 70 000 dollari juurde.

Tesla pole täpselt teada andnud, mis põhjusel nii vähe Model 3 toodeti. Seni on ametlikult öeldud, et tootmisel tekkisid ootamatud olukorrad.

Analüütikute sõnul ei tasuks siiski ülemäära üllatunud olla, et Tesla ei saanud eesmärkide täitmisega hakkama. “Ma oleksin üllatunud, kui keegi on tõesti üllatunud, et tulemus jäi alla ootuste. Kui Musk ütleb eesmärgi, siis peaks aru saama, et tegu on väga ambitsioonika eesmärgiga,” kommenteeris Ark Investment Managementi analüütik Sam Korus Bloombergile.

Ka Gerber Kawasaki Wealth & Investment Managementi juht Ross Gerber sõnas, et kuna Muski prognoosid pole iial täitunud, ei tasu seegi kord sääsest elevanti teha.

Tesla tootis kolmandas kvartalis 25 336 autot, mis on veidi vähem kui teises kvartalis. Tesla aktsia langes pärast uudise avalikuks saamist 2,5% võrra, 332,98 dollarile. Praeguseks on aktsia juba väiksesse plussi jõudnud. Tänavu on Tesla aktsia tõusnud 56%.

Hetkel kuum