Võimas aasta aktsiatele ja toormele, kehv dollarile

Kasvav majandus on sel aastal tõstnud nii aktsiate hindu kui ka kasumeid  Foto: Michael Nagle
Kaspar Allik • 29. detsember 2017 • 2 min
Jaga lugu:

Aasia turud lõpetavad aasta tugeva tõusuga, kasvav majandus on kasvatanud kasumeid ja toorme hindu, samas kui madal inflatsioon hoiab keskpangad senise lõdva rahanduspoliitika juures, kirjutab Reuters.

MSCI Aasia indeks (ilma Jaapanita) liikus üles 0,3 protsenti. Kolm nädalat kasvu jättis indeksi kümnendi kõrgeimast tasemest mõne protsendi kaugusele. Indeks on kasvu näidanud pea kogu aasta, olles tõusnud 33 protsenti.

Hongkongi HSI indeks on kasvanud aastaga 36 protsenti, Lõuna-Korea KS11 22 protsenti ja India BSESN 27 protsenti.

Jaapani Nikkei N225 ja S&P 500 on tõusnud pea 20 protsenti ning Dow Jones on näidanud 25 protsendist kasvu. Euroopas on Saksamaa DAX tõusnud 14 protsenti, Inglismaa FTSE jääb maha 7protsendise kasvuga.

, CommSeci analüütik

Edasi vaadates on keskseks küsimuseks, kas aeglane inflatsiooni ja palkade kasv hoiab keskpangad lõdva rahanduspoliitika juures.

„Edasi vaadates on keskne küsimus, kas aeglane inflatsiooni ja palkade kasv hoiab keskpangad lõdva rahanduspoliitika juures,“ leidis CommSeci analüütik.

On ka kahtlusi, kas hea aeg jätkub. Investorite riskivalmidust hindav indeks, mis mõõdab investorite reaalseid oste ja müüke, on detsembriks kuus kuud langenud. Üldine majanduslik väljavaade paistab hea, kuid võib leida märke, et ettevaatlikumad investorid on head uudised juba aktsiate hinna sisse arvestanud, kirjutab Reuters.

 

Dollar veab alt

Kui aasta alguses tundus dollari ainuke tee üles, siis vaatamata Föderaalreservi intressitõusudele, pole dollar tõusu näidanud.

Teiste oluliste valuutade vastu on dollar see aasta kaotanud 9 protsenti. Suurim kukkumine alates 2003 aastast.

Euro on aastaga tõusnud 14 protsenti, tänase kuu kõrgeima seisuga 1,1944 dollarit.

Dollar kaotas positsiooni ka jeeni suhtes, vaatamata Jaapani lõdvale rahanduspoliitikale. Tänase seisuga on dollar 112,74 jeeni, aastane langus 3,5 protsenti.

Hea aasta toormele

Soodne dollar on olnud õnnistuseks dollaris hinnatud toormetele, mis on samuti saanud kasu üldisest globaalse kaubanduse hoogustumisest ja Hiina tugevast nõudlusest.

Enim tõusis nõudlus vase vastu, mida vajab kasvav elektriautode tootmine. Vase hind on praeguse seisuga viimase nelja aasta kõrgeimal tasemel, 7200 dollari juures tonni kohta. Selleaastane tõus on olnud üle 30 protsendi.

Kuld lõpetab aasta 12 protsendise kasvuga.

Nafta hind on kahe ja poole aasta kõrgeimal tasemel. Näha on tugevat nõudlust Hiinast, samas kui USA pakkumine on üllatuslikult kukkunud.

Brenti barrel on 66 dollari juures, tõustes aastaga 16 protsenti.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt