Indrek Mäe • 2 jaanuar 2018
Jaga lugu:
Börsiuudised
Ainult tellijale

Kuidas kapitalism rikkuseks vormistada?

raha
raha  Foto: Reuters/Scanpix

Kapitalism on inimkonnale suurim kingitus, mis pakub õnnelikuks ja rikkaks saamise võimalusi kõigile, kes suudavad lihtsaid põhimõtteid järgides selle enda hüvanguks tööle rakendada, arvab maailmakuulus börsikaupleja Anton Kreil.

Rikkaks saamiseks tuleb aga kõigepealt kapitalism kui süsteem omaks võtta ning selle vastu mitte võidelda. „See ei tähenda, et süsteem oleks perfektne, kuid ajalugu tõestab, et kapitalism on väljamõeldutest parim võimalus raha teenimiseks,“ on Goldman Sachsis ja Lehman Brothersis maaklerina töötanud Kreil veendunud.

„Iga kord, kui hakkad midagi tegema, pead kõigepealt leppima sulle ette antud tegevusraamistikuga – kapitalistlikus süsteemis loeb see, palju midagi tahad ning ei tasu teeselda, et süsteem pole hea ning seda endale vabanduseks tuua,“ rõhutas ta eestlaste korraldatud konverentsil „World Wealth Creation 2017“ Singapuris.

Kreil soovitab eeskujuks võtta neid, kes on juba midagi saavutanud. „Ei tasu kuulata inimesi, kes on mitmendat põlvkonda vaesed – nad on järelikult teinud valesid valikuid, ning see kehtib ka siis, kui nõuandjateks on oma vanemad,“ märkis ta. „Vanematega on tavaliselt ka see oht, et nad armastavad oma lapsi liiga palju ega soovi seetõttu näha neid riske võtmas – vanemlik instinkt takistab seega ühe rikkaks saamise eelduse täitumist,“ oli Kreil veendunud.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt