Liina Laks • 29 jaanuar 2018

Mainor viib võlakirjad turule

Vaade Ülemiste City Lõõtsa tn büroohoonest.  Foto: Raul Mee

Novembris lasi Mainor Ülemiste AS välja võlakirjad. Veebruaris võetakse need kauplemiseks First Northi alternatiivturule.

Börsiteate järgi viiakse turule ühekokku 26 500 võlakirja ning esimeseks kauplemispäevaks saab 1.veebruar. Mainori võlakirja nimiväärtus on 100 eurot, lunastustähtaeg 2023. aasta aprill ning tootlust pakub Mainor 5,5 protsenti. Sellega jääb ta turul olevatele konkurentidele üksjagu alla.

Mainori võlakirjade märkimine kujunes novembris edukaks ning märgiti 1,3kordselt üle. Nii pidi Mainor esialgset plaani muutma ja etapi mahtu suurendama. Kokku kogus ettevõte emissiooniga investoritelt 2,65 miljonit eurot.

Tänavu plaanib Mainor aga veelgi rohkem võlakirju välja lasta. Varem on ettevõtte juhid märkinud, et investoritelt loodetakse koguda kokku ligikaudu 10 miljoni euro suurune summa – seega oleks oodata veel 8 miljoni euro suurust emissiooni.

Mainor Ülemiste mullune konsolideeritud käive oli 5,7 miljonit eurot (2015: 5,1 miljonit), muud äritulud 1,8 miljonit eurot (2015: 0,8 miljonit) ning puhaskasum 6,4 miljonit eurot (2015: 5,5 miljonit). Ettevõtte omakapital oli majandusaasta lõpu seisuga 84 miljonit eurot. Mainor Ülemiste vast tuntuim arendusprojekt on Tallinna lennujaama kõrval asuv endise Dvigateli tehase territooriumil asuv ärilinnak.

Hetkel kuum