Kristjan Pruul • 16. veebruar 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Finnairil rekordaasta

Finnairi lennuk  Foto: Finnair

Finnairi käive kasvas Aasia-suunaliste reiside toel mullu 11 protsenti ning võrreldav kasum kolmekordistus.

2017. aasta lõppes keset Finnairi ajaloo kiiremat kasvufaasi ning selle jätkumist on oodata ka 2018. aastal, ütles Finnairi tegevjuht Pekka Vauramo börsiteates.

Finnairi aktsia hind tõusis reede hommikul positiivsete uudiste peale pea 10 protsenti 9,7 eurole.

Finnair suurendas möödunud aastal märgatavalt oma lennutihedust Hiina ja teiste Aasia sihtkohtade suunal. Samal tegeleti ka investeerimisega Soome siseriiklike lendudesse ning talvel on Lapimaast saanud Finnairi Hiina klientide meelispaik Euroopas, ütles Vauramo.

Aasia riikide suunaline liiklus ületas eelmisel aastal käibelt Finnairi Euroopa lende. Need käibed kasvasid vastavalt 20 ja 10 protsenti.

Finnair investeeris möödunud aastal oma lennukiparki 519 miljonit eurot. Lennufirmal on 55 lennukit ning uute lennukite kulud 2015-2020 ulatuvad üle miljardi euro. Selle käigus ostetakse 19 uut Airbus 350 lennukit ning müüakse tootjale tagasi varem kasutuses olnud A340 lennukit.

Finnairi käive oli mullu 2,6 miljardit eurot, ning võrreldav tegevuskasum 170,4 miljonit eurot. Kasum aktsia kohta oli 1,23 eurot ning dividendiks soovitab juhtkond maksta 30 senti aktsia kohta.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt