Äripäev • 16. veebruar 2018
Jaga lugu:

Krüptomaailma rikaste TOP

Cameron ja Tyler Winklevoss  Foto: Reuters/Scanpix

Kuigi krüptomaailm on ülivolatiilne, proovis Forbes kokku panna esimese krüptomaailma rikaste TOPi.

Forbes kasutas vara väärtuse arvutamiseks krüptovaluutade hinda 19. jaanuari seisuga. Forbes nendib, et kindlasti ei ole see tabel lõplik tõde, kuid siiski valik krüptorikkuritest, kelle avalikkuse ette toomises pole miskit halba.

1. Chris Larsen. Ripple’i üks asutaja. Krüptorikkust 7,5-8 miljardit dollarit. Tal isiklikult on 5,2 miljardit XRPd, mis on Ripple’i väja antud token, samuti on Ripple’il endal 61 miljardit XRPd – see on väärt 95 miljardit dollarit. 

2. Joseph Lubin. Ethereumi üks asutajaist, Consensyse asutaja. Krüptorikkust 1-5 miljardit dollarit. 

3. Changpeng Zhao. Binance’i juht. Krüptorikkust 1,1-2 miljardit dollarit. Vähem kui sitsme kuuga on Zhao, keda tuntakse kui CZ, loonud maailma suurima krüptovahetusplatvormi Binance. Sellel on juba üle 6 miljoni kasutaja ning CZ on väga nutikalt oma äri mitmes riigis laiendanud, et olla valmis, kui kuskil karmid regulatsioonid peale tulevad.

4. Cameron ja Tyler Winklevoss. Winklevoss Capitali kaasasutajad. Krüptoväärtust 900 miljonit kuni 1,1 miljardit dollarit. Tyler ja tema kaksikvend Cameron ostsid bitcoine 2012. aastal, kui peaaegu keegi veel asjast huvitatud polnud, ja on müntidest kiivalt kinni hoidnud. Nad ehitasid New Yorgis üles krüptoplatvormi, kust käib päevas läbi 300 miljoni dollari ulatuses tehinguid.

5. Matthew Mellon. Erainvestor. Krüptorikkust 900 miljonit kuni 1 miljard dollarit. Mellon sai pangandussektorist suure päranduse ning hakkas sellega krüptomaailmas mängima, mis siis, et sõbrad ja sugulased hoiatasid. Ta oli üks esimesi Ripple’i XRPsse investeerijatest.

6. Brian Armstrong. Coinbase’i juht. Krüptorikkust 900 miljonit kuni 1 miljard dollarit. Asutas 2012. aastal Coinbase’i, mis on siiani kõige populaarsem koht, kust alustada krüptovaluutadega kauplemist.

7. Matthew Roszak. Bloqi kaasasutaja, Tally Capitali asutaja. Krüptorikkust 900 miljonit kuni 1 miljard dollarit. Tema kuulis bitcoinist 2011. aastal ja osales esimestel ICOdel. Ta hoiab alati kõigel uuel silma peal ja on öelnud, et tema andis Richard Bransonile ja Bill Clintonile nende esimesed bitcoinid.

8. Anthony Di Iorio. Ethereumi kaasasutaja, Jaxxi ja Decentrali asutaja. Krüptorikkust 750 miljonit dollarit kuni 1 miljard dollarit. Di Iorio kogus raha ja asutas selle eest Ethereumi. Ta on ka edaspidi krüptomaailma investeerinud. Tema strateegia: sisene varakult ja kui vara on tõusnud, tule välja ja pane oma võit uude paljulubavasse valuutasse.

9. Brock Pierce. Bitcoin Foundationi juhatuses, Block.one’i nõunik. Krüptorikkust 700 miljonit kuni 1 miljard dollarit. Endine lapsnäitleja pierce oli ka üks esimesi, kes krüptorongile hüppas, kui pani oma raha näiteks Mastercoini, Coinbase’i ja Ethereumi.

10. Michael Novogratz. Galaxy Digitali juht. Krüptorikkust: 700 miljonit kuni 1 miljard dollarit. Endine miljardär ja tuntud riskifondijuht naasis rikkaste sekka tänu krüptovaluutale. Krüptomaailma hakkas ta investeerima 2013. aastal ja lahkus kaks aastat hiljem oma töökohalt, et täielikult krüptokauplemisele pühenduda.

Loe pikemalt Forbesist.

Jaga lugu:
Hetkel kuum