Mait Kraun • 19. märts 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Euroopa aktsiad langevad ka sellel nädalal

Frankfurdi börs  Foto: EPA

Euroopa aktsiad jätkasid ka täna langust ning analüütikute hinnangul on põhjuseks kartused globaalse kaubandussõja pärast.

USA Föderaalreserv teatab sellel nädalal ka oma intressiotsuse, mis teeb investorid praegu ettevaatlikumaks. Börse mõjutas ka Suurbritannia tarkvaratootja Micro Focus International – ettevõte vähendas prognoose ja teatas, et tegevjuht on ametist lahkunud.

Stoxx Europe 600 indeks on täna langenud 0,42 protsenti, 375,5 punktini. Eelmisel nädalal kukkus üle-euroopaline indeks 0,8 protsenti. Stoxx Europe 600 on märtsis kaotanud 1,1 protsenti ja tänavu kokku 3,5 protsenti.

Saksamaa DAX indeks langes täna 0,9 protsenti, 12 270 punktini. Prantsuse CAC 40 kaotas 0,5 protsenti ja kaupleb 5256 punktil.

Suurbritannia FTSE 100 indeks langes lausa 1,3 protsenti, 7071 punktini. Põhjuseks oli Micro Focuse aktsia 53protsendiline langus, sest tarkvarafirma teatas, et nende tegevjuht Chris Hsu on ametist lahkunud ning käive kukub 2018. majandusaastal oodatust rohkem.

Euro kurss ona täna tugevnenud dollarisse 0,15 protsenti, 1,2309 dollarini.

„Investorid on nädala alguses ettevaatlikud, sest nädala jooksul tuleb mitmeid tähtsaid uudiseid,“ ütles investeerimisfirma Hantec Marketsi analüütik Richard Perry. „Hirmud kaubandustariifide ja protektsionismi pärast ei ole kadunud. Föderaalreserv võib aga teatada, et rahapoliitika karmistamist kiirendatakse.“

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt