Mait Kraun • 2. aprill 2018 kell 6:50

Hiina kehtestas USA-le uued tariifid

President Trump ja Hiina president Xi Jinping 8. novembril Pekingis  Foto: EPA

Hiina kehtestab USAst imporditavale lihale, puuviljadele ja teistele toodetele imporditarifiid. See on järjekordne samm, mis kütab üles kaubandussõja hirmu, vahendab CNBC.

Hiina rahandusministeerium avalikustas uued tariifid pühapäeval. See on konkreetne vastumeede USA presidendi Donald Trumpi otsusele kehtestada alumiiniumi- ja teraseimpordi tariifid. Hiina ametnikud on viimastel nädalatel hoiatanud, et hakkavad peagi tegutsema.

Rahandusministeerium teatas, et tariifid kehtivad juba selle nädala esmaspäevast.

Sealiha ja alumiiniumi vanametalli imporditariife tõstetakse 25 protsendi võrra. Lisaks sellele kehtestatakse 120 USA toorainele uus 15protsendiline tariif. Nende alla lähevad nii mandlid, õunad kui ka marjad.

Esmakordselt rääkis Hiina tariifidest 23. märtsil. Siis toodi välja, et nende alla läheb 3 miljardi dollari väärtuses USA kaupu, kuhu hulka kuuluvad ka vein, värsked ja kuivatatud puuviljad, pähklid, terastorud, etanool ja ženšenn.

Tõsi, kogu kaubandusmahuga arvestades katavad tariifid küllaltki väikest osa. USA eksport Hiinasse ulatus 2016. aastal 115,6 miljardi dollarini, selgub valitsuse andmetest.

„Hiina vastumeetmed on tähendusrikkad, aga tegemist pole eskalatsiooniga,“ ütles panga Standard Chartered strateeg Steve Brice.

Hetkel kuum