Lauri Teder • 12. aprill • 1 min
Jaga lugu:

Tesla tagandati märtsikuus toimunud õnnetuse uurimisest

Foto: EPA

USA riikliku transpordijärelevalve teate kohaselt eemaldati elektriautode tootja märtsis toimunud liiklusõnnetuse uurimiseks algatud ametlikust juurdlusest, vahendab Reuters.

Asutuse sõnul rikkus Tesla juurdluse osapoolte kokkulepet, jagades juhtumiga seotud informatsiooni avalikkusega. Tesla kolmapäevase avalduse järgi lahkus firma juurdlusest hoopis seepärast, et kaitsta oma isejuhtivat tehnoloogiat. Hoolimata ametliku osaluse peatamisest teeb Tesla riigiorganitega ka edaspidi jätkuvalt koostööd.

Järelevalveasutuse algatatud juurdluse eesmärk on selgitada välja 23. märtsil Californias toimunud saatusliku liiklusõnnetuse tagamaid. Juhi surmaga lõppenud õnnetuse ajal oli Tesla X-seeria sõidukis sisse lülitatud poolautonoomne Autopilot-süsteem.

Tesla toonitas oma kolmapäevases avalduses taas, et firma sõidukites kasutatav Autopilot-rakendus ei ole täielikult iseseisev, mistõttu peab juht käsi siiski alati roolil hoidma. Ettevõtte hinnangul eksis õnnetuses hukkunud isik just nimelt tolle reegli vastu ning ei jõudnud kokkupõrget teepiirdega seetõttu vältida. Hukkunu omaste sõnul lasub süü aga ainult Tesla enda vigasel süsteemil.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt