Rait Kondor • 9. november 2018 kell 20:58

Hertzi autorendifirma aktsia tugevas tõusus

Hertzi autorent Stuttgarti lennujaamas.  Foto: Caro Fotoagentur / Andreas Bastian / Scanpix

Hertzi autorendifirma aktsia kerkib täna 19%, kui firma teatas sedavõrd headest kvartalitulemustest, et osad investorid ütlevad juba, et Hertz on tugeva ümberpöörde ära teinud, vahendab Marketwatch.

Hertzi neljapäeva hilisõhtul avaldatud kvartalitulemustes selgub, et firma kolmanda kvartali kohandatud aktsiapõhiseks kasumiks tuli 2,14 dollarit ning seda 2,8 miljardi dollari suuruse käibe juures. Kasuminumber oli analüütikute ootusest oluliselt parem, kui need ootasid kohandatud kasumiks 1,77 dollarit aktsia kohta, 2,7 miljardi dollari suuruse käibe juures.

Hertzi oodatust parem kasum tuli peamiselt tänu madalamale autopargi kuludele USA-s ning madalamatele üldkuludele. Hertz ning teised autorendifirmad on pidanud tundma tugevat survet inimeste käitumismustri muutuste tõttu, kuna paljud on hakanud eelistama sõidujagamisfirmasid.

„Meie nägemuse järgi saab Hertz praegu kasu tugevamast kasutatud sõidukite müügikeskkonnast ning suuremast alternatiivsete müügikanalite kasutamisest, näiteks otse tarbijale müügist. Kolmanda kvartali majandustulemuste järgi võib hinnata, et Hertz teeb oma ümberpöörde osas tõsiseid edusamme,“ ütles Consumer Edge’i analüütik James Albertine oma reedeses raportis Marketwatchi vahendusel.

Hertzi tulemus on seda üllatavam, et esmaspäeval oma majandustulemused avaldanud Avis jäi analüütikute ootustele alla nii kasumi kui käibe osas ning tõi oma käesoleva aasta kasumi- ja käibeprognoosi vahemikku allapoole.

Hetkel kuum