Praktikandid annavad ettevõtjatele nõu: rohkem selgust!

Eesti Merekooli õpilane Kevin Põlluvee käis praktikal Viking Line'is.  Foto: Andres Haabu
7 november 2016
Jaga lugu:
Kasulik
Ainult tellijale

Praktikandid peavad oluliseks, et juhid töös kõike põhjalikult selgitaks, kuna algajal võivad ka pealtnäha lihtsad asjad palju küsimusi tekitada.

Liivika Tensok Hiiumaa Ametikoolist rääkis noorem-maastikuehitaja praktikast haljasalade hoolduse ja rajamisega tegelevas ettevõttes Ardens OÜ. Tensok märkis, et suurte haljastuste rajamine on tundunud talle alati keeruline protsess – töid teevad tihtipeale eri ettevõtted ning ühe töödest ja tähtaegadest sõltuvad järgmise etapi ehitajad. "Pealegi on korraga ühes piirkonnas väga palju seadmeid ja inimesi, kes peavad omavahel toime tulema ja üksteisega arvestama," nentis ta.

Tensokil oli praktika ajal soov peale erialaste oskuste arendamise vaadelda ka sellist suurt protsessi ja tööde jaotust seestpoolt. "Ardens OÜ-l oli minu praktika ajal käsil Tallinna Tondiloo pargi haljastuse rajamine, mis minu eesmärki hästi toetas," kinnitas ta. "Hoolimata kogemuste puudumisest kaasati mind võrdselt kaastöötajatega kõikidesse tegevustesse, mida pean praktikandina väga positiivseks ja oluliseks."

Tema juhendaja oli ettevõtte juht Kati Veski, kes on valdkonnas töötanud üle 15 aasta, nii ettevõtjana kui ka maastikuehituse kutseõpetajana Luua Metsanduskoolis. "Juhendaja pikaaegne kogemus ja õpetaja taust oli minu praktikale kindlasti väga kasuks," kinnitas ta. "Juhendaja jagas jooksvalt infot projekti ja taimede kohta, rääkis juurde nippe ja õpetas tööde tegemiseks efektiivsemaid tehnikaid." Tema sõnul olid abivalmid ja toetavad ka kaastöötajad. Ardensis käib praktikante sageli ja Tensoki meeles on töötajad harjunud oma teadmiste jagamisega ning suhtumine on hea.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt