11. juuli 2018
Jaga lugu:

Tuure koguv kaubandussõda mõjub portfellile halvasti

USA tuure koguv kaubandussõda muu maailmaga, eriti Hiinaga, mõjub mu portfellile halvasti. Veel eile õhtul ületas paberil kasum sadat eurot, aga ajal, mil neid ridu kirjutan, pole sellest enam pooltki järel.

Kõige suuremas plussis on praegu minu pikk positsioon masinaehitusettevõtte Caterpillar aktsiates, mille võtsin just selle mõttega, et kaubandussõja mõjud on aktsia hinda juba täies mahus sisse arvestatud, vahest isegi ülearu.

Kui aga USA ja Hiina vastastikku muudkui uusi tollibarjääre ehitavad, ei pruugi see Caterpillari positsiooni aluseks olev idee enam töötada. Sestap võtan aktsia täna tihedama jälgimise alla. Võib-olla on õige positsioon kinni panna.

Üleüldine punane turg viis eile minema ka napi plussi GoPro ja Progenicsi aktsiapositsioonidest ning asendas selle sama väikese miinusega. Kuna Progenicsi tehingu aluseks on ülesjooksu strateegia, mis näeb ette paari nädala pikkust positsiooni võtmist, siis ei muuda üks-kaks punast päeva just eriti palju ja ma olen selle aktsiaga üsna rahulik.

Hoopis teine lugu on aga GoProga. Ilmselgelt ei kavatse see aktsia praeguselt tasemelt rohkem tõusta ja ma hakkan otsima võimalikult valutut kohta väljumiseks.

Hiinlased toetavad endiselt oma raha

Miinus tekkis üleöö ka minu valuutapositsioonidesse. Kusjuures huvitav on asjaolu, et niipea kui Reuters avaldas loo, kuidas kaubandussõda jüaanile soodsalt mõjub, hakkas jüaan kukkuma. Teatavasti olen ma USA dollaris lühike jüaani vastu, nii et turu äraspidine reaktsioon sellele uudisele mul tuju ei tõstnud.

Õnneks langes jüaan selle piirini, millest ma eelmisel nädalal rääkisin, ehk 6,7 jüaani dollari eest ning hakkas siis otsustavalt taas tõusma. Seega peab vähemalt graafiku põhjal endiselt paika see info, mille alusel ma ka selle positsiooni võtsin: ehk et hiinlased ei lase jüaani 6,7 tasemest nõrgemaks vajuda, vaid hakkavad sealtmaalt oma valuutat dollari müükidega toetama.

Suurendasin eile kahekordseks ka oma lühikese positsiooni dollaris euro vastu. Miks ma seda tegin, sellest räägin lähemalt homme.

Kaupleja Alexi kontoseis

Hetkesaldo (suletud tehingute summa kontol): 9560,83 eurot

Kapital (avatud tehingute kasum/kahjum kontol): 9601,26 eurot

Reaalajas ülevaate Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest leiab SIIT.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas