Kaupleja Alex

Kes on kaupleja Alex

Kes on kaupleja Alex?

Alex on 37aastane kahe lapse isa, kes töötab müügijuhina ühes puidutööstuses. Ameti tõttu tunneb Alex end internetis koduselt, samuti on tal selge inglise, rootsi, soome ja vene keel.

Sel kevadel sai Alex ühe õnnestunud tehingu eest kopsaka, mitme kuupalga suuruse preemia, samuti oli tema tulumaksutagastus ootamatult suurem. Kokku langes talle sülle 10 000 eurot, millega mees otsustas teoks teha ammu hautud plaani: proovida kauplemist.

Alex on aktsia- ja valuutaturge jälginud kõrvalt mõnesuguse huviga juba varem, ta on katsetanud kauplemist virtuaalportfelliga ning osalenud paar aastat Börsihai mängus. Nüüd tunneb ta end sedavõrd kindlalt, et julgeb proovida ka reaalse rahaga börsil mängimist.

Ettevaatliku mehena ei taha Alex endale esialgu liiga kõrgeid sihte seada. Ise on ta mõelnud, et kui õnnestub investor Toomase tootluse eesmärki (12% aastas) edestada, oleks väga hästi. Teenitud kasumit - kui kõik peaks laabuma - mõtleb Alex esialgu samuti kauplemiseks kasutada. Kui aga teenistust peaks juba päris palju kogunema, on tema unistus üllatada oma peret ühe talvise soojamaareisiga. Kui kauplemisega peaks õnnestuma sissetulekut veelgi märkimisväärsemalt kasvatada, siis kavatseb Alex panustada teenitud raha muretu vanaduspõlve kindlustamiseks.

Alles oma kauplejatee alguses seisev Alex ei ole veel endale kindlat kauplemisstiili ega -strateegiat valinud; ta pole kindel, milline strateegia talle enim sobibki. Seepärast on ta otsustanud esialgu ennast mitte piirata, vaid proovida ära erinevad ideed ja erinevad teed. Aastaid kauplemist pealt vaadanuna on tal tekkinud mõtteid ja ideid, mida ta kindlasti kasutada kavatseb. Samuti on Alex otsustanud end mitte ajaliselt piirata ning katsetada nii päevasisest kauplemist kui ka pikaajaliste panuste tegemist.

Oma perele elatist teenida kavatseb Alex endiselt müügijuhina. Põhitöö ja pereelu jätavad talle kauplemisega tegelemiseks aega vaid tund-paar hilisel õhtul või varasel hommikul. Kauplemisega ta põhitööd asendada ei plaani, mistõttu pole ka tal nui neljaks õnnestumise survet, mis kummitab paljusid professionaalseid kauplejaid. Ta on ka teadlik kauplejate kõige raskemast kutsehaigusest - oskamatusest rahulikult paigal olla - ja kavatseb ennast selles suhtes rangelt jälgida. Ehk teisisõnu on tema moto: kui ei ole ühtki head kauplemisideed, tuleb rahakotirauad kinni hoida.

Samal ajal kauplejana alustamisega hakkab Alex pidama blogi, kuhu paneb igal argipäeval kirja talle tulnud kauplemisideed, õnnestunud ja ebaõnnestunud tehingud, oma mõtted ja tunded. Sellest blogist loodab Alex endale ka veidi teistsugust moraalset pidepunkti - kui tuleb tehinguidee, mida on häbi blogisse kirja panna, ju siis on parem jätta see idee üldse teoks tegemata.

Sulge Tutvustus

Tuure koguv kaubandussõda mõjub portfellile halvasti

11. juuli 2018, 16:45
https://www.aripaev.ee/storyimage/ea/20180711/TRADER/180719923/AR/0/AR-180719923.jpg

USA tuure koguv kaubandussõda muu maailmaga, eriti Hiinaga, mõjub mu portfellile halvasti. Veel eile õhtul ületas paberil kasum sadat eurot, aga ajal, mil neid ridu kirjutan, pole sellest enam pooltki järel.

Kõige suuremas plussis on praegu minu pikk positsioon masinaehitusettevõtte Caterpillar aktsiates, mille võtsin just selle mõttega, et kaubandussõja mõjud on aktsia hinda juba täies mahus sisse arvestatud, vahest isegi ülearu.

Kui aga USA ja Hiina vastastikku muudkui uusi tollibarjääre ehitavad, ei pruugi see Caterpillari positsiooni aluseks olev idee enam töötada. Sestap võtan aktsia täna tihedama jälgimise alla. Võib-olla on õige positsioon kinni panna.

Üleüldine punane turg viis eile minema ka napi plussi GoPro ja Progenicsi aktsiapositsioonidest ning asendas selle sama väikese miinusega. Kuna Progenicsi tehingu aluseks on ülesjooksu strateegia, mis näeb ette paari nädala pikkust positsiooni võtmist, siis ei muuda üks-kaks punast päeva just eriti palju ja ma olen selle aktsiaga üsna rahulik.

Hoopis teine lugu on aga GoProga. Ilmselgelt ei kavatse see aktsia praeguselt tasemelt rohkem tõusta ja ma hakkan otsima võimalikult valutut kohta väljumiseks.

Hiinlased toetavad endiselt oma raha

Miinus tekkis üleöö ka minu valuutapositsioonidesse. Kusjuures huvitav on asjaolu, et niipea kui Reuters avaldas loo, kuidas kaubandussõda jüaanile soodsalt mõjub, hakkas jüaan kukkuma. Teatavasti olen ma USA dollaris lühike jüaani vastu, nii et turu äraspidine reaktsioon sellele uudisele mul tuju ei tõstnud.

Õnneks langes jüaan selle piirini, millest ma eelmisel nädalal rääkisin, ehk 6,7 jüaani dollari eest ning hakkas siis otsustavalt taas tõusma. Seega peab vähemalt graafiku põhjal endiselt paika see info, mille alusel ma ka selle positsiooni võtsin: ehk et hiinlased ei lase jüaani 6,7 tasemest nõrgemaks vajuda, vaid hakkavad sealtmaalt oma valuutat dollari müükidega toetama.

Suurendasin eile kahekordseks ka oma lühikese positsiooni dollaris euro vastu. Miks ma seda tegin, sellest räägin lähemalt homme.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. July 2018, 16:47

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing