Kaupleja Alex

Kes on kaupleja Alex

Kes on kaupleja Alex?

Alex on 37aastane kahe lapse isa, kes töötab müügijuhina ühes puidutööstuses. Ameti tõttu tunneb Alex end internetis koduselt, samuti on tal selge inglise, rootsi, soome ja vene keel.

Sel kevadel sai Alex ühe õnnestunud tehingu eest kopsaka, mitme kuupalga suuruse preemia, samuti oli tema tulumaksutagastus ootamatult suurem. Kokku langes talle sülle 10 000 eurot, millega mees otsustas teoks teha ammu hautud plaani: proovida kauplemist.

Alex on aktsia- ja valuutaturge jälginud kõrvalt mõnesuguse huviga juba varem, ta on katsetanud kauplemist virtuaalportfelliga ning osalenud paar aastat Börsihai mängus. Nüüd tunneb ta end sedavõrd kindlalt, et julgeb proovida ka reaalse rahaga börsil mängimist.

Ettevaatliku mehena ei taha Alex endale esialgu liiga kõrgeid sihte seada. Ise on ta mõelnud, et kui õnnestub investor Toomase tootluse eesmärki (12% aastas) edestada, oleks väga hästi. Teenitud kasumit - kui kõik peaks laabuma - mõtleb Alex esialgu samuti kauplemiseks kasutada. Kui aga teenistust peaks juba päris palju kogunema, on tema unistus üllatada oma peret ühe talvise soojamaareisiga. Kui kauplemisega peaks õnnestuma sissetulekut veelgi märkimisväärsemalt kasvatada, siis kavatseb Alex panustada teenitud raha muretu vanaduspõlve kindlustamiseks.

Alles oma kauplejatee alguses seisev Alex ei ole veel endale kindlat kauplemisstiili ega -strateegiat valinud; ta pole kindel, milline strateegia talle enim sobibki. Seepärast on ta otsustanud esialgu ennast mitte piirata, vaid proovida ära erinevad ideed ja erinevad teed. Aastaid kauplemist pealt vaadanuna on tal tekkinud mõtteid ja ideid, mida ta kindlasti kasutada kavatseb. Samuti on Alex otsustanud end mitte ajaliselt piirata ning katsetada nii päevasisest kauplemist kui ka pikaajaliste panuste tegemist.

Oma perele elatist teenida kavatseb Alex endiselt müügijuhina. Põhitöö ja pereelu jätavad talle kauplemisega tegelemiseks aega vaid tund-paar hilisel õhtul või varasel hommikul. Kauplemisega ta põhitööd asendada ei plaani, mistõttu pole ka tal nui neljaks õnnestumise survet, mis kummitab paljusid professionaalseid kauplejaid. Ta on ka teadlik kauplejate kõige raskemast kutsehaigusest - oskamatusest rahulikult paigal olla - ja kavatseb ennast selles suhtes rangelt jälgida. Ehk teisisõnu on tema moto: kui ei ole ühtki head kauplemisideed, tuleb rahakotirauad kinni hoida.

Samal ajal kauplejana alustamisega hakkab Alex pidama blogi, kuhu paneb igal argipäeval kirja talle tulnud kauplemisideed, õnnestunud ja ebaõnnestunud tehingud, oma mõtted ja tunded. Sellest blogist loodab Alex endale ka veidi teistsugust moraalset pidepunkti - kui tuleb tehinguidee, mida on häbi blogisse kirja panna, ju siis on parem jätta see idee üldse teoks tegemata.

Sulge Tutvustus

Joogat ma ei praktiseeri, aga Lululemoni müün lühikeseks!

03. september 2018, 13:27
Lululemoni spordirõivad on joogahuviliste seas kuum kaup.
https://www.aripaev.ee/storyimage/ea/20180903/TRADER/180909931/AR/0/AR-180909931.jpg

Avastasin enda üllatuseks, et üks ettevõtetest, keda olen ka varem börsil jälginud, avalikustas oodatust palju paremad teise kvartali tulemused.

Minu jälgitav ettevõte on Lululemon Athletica, mis tegeleb spordirõivaste ja joogavarustuse tootmisega. Selle ettevõtte aktsia hind tõusis pärast tulemuste avalikustamist 15 protsenti. Pärast reedest küünlavarjude analüüsi jõudsin järeldusele, et Lululemon Athletica aktsiasse on sisenenud karud, kes on otsustanud seda kukutama hakata.

Miks on Lululemon hea?

Positiivselt poolelt tasub märkida, et ettevõtte tooted on moes ja hinnad pole kaugeltki madalad. Millised sokid on väärt 22 eurot!? Kui ettevõtte suudab igas kvartalis näidata tugevaid müügi- ja kasuminumbreid, siis on see suurepärane uudis pullidele.

Stop-loss on seatud Lululemoni aktsia ajaloo kõrgeima hinna juurde, mis oli reedel peaaegu 160 USA dollarit aktsia kohta.

Netokasumlikkus on kasvanud 12 protsendini, mis on suurem kui enamusel konkurentidest (välja arvatud Michael Kors). Aga iga kasv saab millalgi otsa. Üks murekoht on kindlasti suur hinna-tulu ehk P/E suhtarv, mis on sellel ettevõttel ületanud juba 51 piiri. Selles sektoris on see üks suuremaid. Näiteks Michael Korsil ja PVC Corpil (toodab Calvin Kleini ja Tommy Hilfigerit) on vastavad näitajad 16 ja 21.

Kasv on olnud pöörane

Negatiivselt poolelt tasub ära märkida, et Lululemon Athletica (LULU) aktsia on viimase 52 nädala jooksul kasvanud 173 protsenti. Miks ma arvan, et see on negatiivne tegur? Teatavasti ei saa puud kasvada taevani. Seega teisipäeval (USA tööpüha tõttu on turg esmaspäeval suletud), kui börsiturg avaneb, avan lühikese positsiooni ehk müün Lululemon Athletica aktsiaid.

Alguses kavatsen müüa viis aktsiat ja seejärel suurendan lühikest positsiooni veel viie aktsia võrra. Stop-loss on seatud selle aktsia ajaloo kõrgeima hinna juurde, mis oli reedel peaaegu 160 USA dollarit aktsia kohta. Usun, et eufooriline tipp on möödas ja hind teeb oma korrektuurid.

Mis puudutab minu vanu positsioone, siis ma olen väga rahul, et euro kasv on peatunud ja minu positsioon on kasumis. Küll aga valmistab mulle pettumust see, et kütuse/nafta hinna vahe on natuke kasvanud. Need positsioonid on mõeldud lahti hoidmiseks nädalateks. Seega on mul plaanis seatud tasemed ära oodata – euro puhul 1,1410 (esimene take profit) ja 1,12 (teine take profit) ning nafta puhul ootan vahe kahanemist 5 dollarile.

Panus euro langusele USA dollari suhtes hakkab aegamisi ära tasuma.
Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. September 2018, 13:26

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing