Kaupleja Alex • 24. oktoober 2018 kell 11:01

Aitäh, Andrew Left, Tesla ralli eest!

Eile kukkusid börsidel paljud aktsaid. Aga oli üks, mis langust trotsis – lühikeseks müüjate lemmik Tesla, mis tõi mulle kena kasumi.

Tesla juhi Elon Muski (fotol) repliikidel on tavaliselt aktsia hinnale kõige suurem mõju. Nüüd näitas Andrew Left, et temagi pole viletsam, ja pani aktsia 12% tõusma.  Foto: Reuters/Scanpix

Euroopa ja Aasia turud olid eile languses ja sarnaselt jätkus kauplemine ka Ameerika Ühendriikide turgudel. Kõik kukkus meeletu kiirusega. Ühendriikide indeksid jõudsid kolme kuu madalaimale tasemele. Nasdaqile on olnud see kõige halvem kuu alates 2008. aastast. Sarnane lugu on ka Dow Jonesi ja S&P 500 puhul, viletsaim kuu vastavalt siis alates 2010. ja 2011. aastast.

Tasub teada

Kaupleja Alexi jooksevkonto saldo: 9857,25 eurot

Sellelt lingilt saate juurdepääsu kaupleja Alexi kauplemiskontole, kus on näha tehingute ajalugu ja avatud positsioonid.

Kõige huvitavam ei olnud see, kuidas investorid hakkasid paaniliselt aktsiatest vabanema, kuna õige hetk ostuks / pika positsiooni võtmiseks paistis olevat möödas. Hoopis põnevam ja paradoksaalsem paistis Tesla (TSLA) aktsia hinna hüpe. Olenemata sellest, et indeksid olid all 2%, tõusis eile Tesla aktsia hind 12%.

Niimoodi rääkiski lühikeseks müüja Andrew Left Tesla aktsia hinna üles.  Foto: Kaupleja Alex

Tõusu põhjust ei tasu otsida Tesla majandusnäitajate paranemises. Ei, aktsia lükkas tõusule üksainus mees, kes ei olnud seekord Elon Musk: Tesla aktsiate pikaajaline short seller ehk lühikeseks müüja Andrew Left on muutnud oma arvamust ettevõtte aktsiate kohta ja teinud 180kraadise pöörde. Tesla "karust" on saanud nüüd "pull".

Andrew Left esindab ettevõtet Citron Research, mis on tuntud oma väljaannete ja erinevate ettevõtete ning nende aktsiate analüütiliste uuringutega. Mäletan, et kui kevadel ostis rahvas meeletult Netflixi (NFLX) aktsiaid, avalikustas Citron Research, et Netflixi õiglane väärtus on vahemikus 330–340 dollarit. Netflix kauples siis 420 dollari piiril, praegu on hind täpselt 333 dollarit!

Nüüd on Citron Research ja eelkõige Andrew Left suurima elektriauto tootja aktsiatega väga optimistlikud. Tesla hind turu sulgemisel oli eile 292 dollarit aktsia kohta, sellel tasemele sulgesin ka enda pika positsiooni. Olen nüüd Tesla aktsiatega teinud kaks väga edukat tehingut – ehk tasuks mul nendega rohkem kaubelda...

Hetkel kuum