Kaupleja Alex • 2. november 2018 kell 14:38

Kuidas turule sisenemist ajastada

Admiral Markets ja Äripäeva Akadeemia korraldasid 31. oktoobril Kaupleja Alexi projekti raames esimese koolituse, kus alustavatele kauplejatele jagas nõu ja soovitusi kolm esinejat.

Börsikauplemise seminar  Foto: Kaupleja Alex

Praktilise osa üks kõnelejatest Roman Isakov tõi esile ühe kauplemisidee AUDUSD valuutapaariga (Austraalia dollar USA dollari vastu). Kirjeldan tema ideed täpsemalt, et kõigil lugejatel oleks võimalus sellest õppida.

Dr. Elder ütleb alati, et õige kauplemine algab globaalse trendi määratlemisega. Antud näites kasutame päevagraafikut (D1):

Foto: Kaupleja Alex

Päevagraafikult paistab, et AUDUSD on langustrendis. Roman Isakovi kauplemisstrateegia kohaselt oleks mõistlik selle graafiku alusel võtta lühike positsioon. Ostutehingu (pikk positsioon) puhul tuleks avada tehing minimaalse riskiga. Roman soovitab ostutehingu puhul seada riskiks 0,5 protsenti kogu kauplemiskonto hoiusest. Kui langustrend peaks jätkuma, siis pole kaotus väga suur. Tehnilist analüüsi tehes tuleb arvestada, et suure tõenäosusega jätkab trend samas suunas. Järgmiseks tuleb liikuda tunnigraafikule (H1), kus võetakse vastu lõplik otsus. Sellelt ajagraafikult vaatame, kas meil on signaal tehingusse sisenemiseks ja kuhu tuleks seada “Stop Loss”.

Foto: Kaupleja Alex

Signaal sisenemiseks toimub olukorras, kus hind murrab läbi eelmise kauplemispäeva kõrgeimast tasemest. Selliste taseme mugavaks jälgimiseks soovitab Roman kasutada MetaTrader5 Supreme Edition lisarakendust, kust leiab indikaatori: “High-Low”. See indikaator näitab ära eelmise kauplemispäeva kõige madalamad ja kõrgemad piirid. Selle kauplemisstrateegia juures ilmnes signaal sisenemiseks 30. oktoobril. Hind ületas 0,7098 taseme ja sellest allpool on õige koht ostutehinguks (pikk positsioon). Koolituse käigus oli hind tasemel 0,7078 ja seega tehing avati. “Stop Loss” seati tasemele 0,7018, mis oli 26. oktoobri madalaim punkt.

Foto: Kaupleja Alex

Selle tehingu mahu arvutamiseks kasutati Admiral-Mini Terminali nõuandjat, kus maksimaalseks riskiks märgiti 0,5% ja lubatud koguseks tuli 0.04 lotti.

Foto: Kaupleja Alex

Esialgu oli tehingut plaanis avatuna hoida mitu päeva. Positiivne tulemus ilmnes juba neljapäeva hommikul, kui Austraalia kaubandusbilansi positiivsed tulemused avalikustati. Need tulemused olid koguni kaks korda paremad, kui analüütikud ootasid. Kauplemisel on positsioonist väljumine või selle sulgemine ülimalt oluline. Seetõttu soovitas Roman ühe stsenaariumi kohaselt tõsta Stop-Loss kasumisse, kuniks hind jõuab 30. oktoobri kõrgeimale tasemele, mis juhtus neljapäeval pärast kella 5.00 EET (Eastern European Time Zone).

Foto: Kaupleja Alex

Neljapäeva lõpuks oli tehing korralikus kasumis. Mis kõige tähtsam, Stop-Loss oli vaid 12 punkti.

Kutsume teid osalema ka meie järgmisel kursusel, mis toimub 15. novembril.

Hetkel kuum