21 veebruar 2017

Gasell: Vestenmix – suur töömaht ja põnevad objektid

ARCWOOD-i tehases monteeritud karkass. Pildil ettevõtte asutaja Maksim Aleksandrov.  

Tartu ehitusfirma Vestenmix sai alguse 10 aastat tagasi, kui ettevõtte asutaja ja juht Maksim Aleksandrov kõrgkooli esimesel kursusel tuli mõttele kaasata õppimisse praktika. Olles noore ettevõttena ehitustöödel teistele abiks, nakatuti liimpuitkarkassi pisikusse ning alates sellest ongi Vestenmix tuntud oma montaažitööde poolest.

Liimpuitkarkassi montaaži osas on Vestenmix kindlasti Eesti üks kogenumad firmasid, millest annab aimu ka tehtud tööde nimistu.

Vestenmix OÜ peamised projektid on tootmis- ja laohooned, aga ka keerulisemad ühiskondlikud hooned, nagu laululavad, tennisehallid jne. Firma eesmärk on pakkuda kliendile, kelleks on peamiselt ehituste peatöövõtjad, karkassi montaaži ning SW-paneelide ja kandevprofiilpleki paigaldust. „Ehk meie käest saab nii-öelda kinnise karbi, mille tellimine ühelt usaldusväärselt ettevõttelt on kindlasti mugavam, kui mitmele firmale selgitustöid teha,“ tutvustab Aleksandrov.

Montaažipisikusse nakatuti aastal 2009, kui oldi abiks oma praegusele heale partnerile Peetri Puit OÜ-le UPM puidust karkassiga hoone laienduse ehitusel. Esimene suurem objekt oli ECU hobusetall, millele järgnes Peetri Puidu tellimus nende enda tootmishoone laienduse ehituseks. Sealjuures oli valmis vundament ning kogu ülejäänud osa – karkass, katus ja seinad – tuli algusest lõpuni teha Vestenmixil.

Kuna suurem osa montaažist on tõstetööd, nõuab pidevat kraana kohalolekut. Seetõttu soetas ehitusfirma 2015. aastal endale autokraana, mille noole kõrgus on kuni 42 meetrit. Nii ei sõltuta enam teistest ning on võimalik oma paigaldustöid vabalt planeerida. Lisaks Eesti objektidele on käidud paigaldust tegemas ka Leedus ja Soomes.

Liimpuitkarkassi montaaži osas on Vestenmix kindlasti Eesti üks kogenumaid firmasid, millest annab aimu ka tehtud tööde nimistu. Konkurentideks peavad nad ehitusfirmasid ning betooni- ja metallimehi, kes turgu solgivad ehk oma tööde kõrvalt poole odavamat hinda pakuvad ja seejärel kirvega lõhkuma hakkavad.

Tööd peab tegema nii, et see räägiks iseenda eest

Enda tugevuseks peab Vestenmix oma mitmekülgseid, põnevaid ja väljakutseid nõudvaid referentse. „Me teame, mida me teeme ning see ongi meie erinevus konkurentidest. Enne iga objekti paneme täpselt paika tööde järjekorra ja inimeste tööülesandeid. Ehitustöö nõuab täpsust, hoolt ja kogemusi. Jah, meie hinnad on teistest kallimad, kuid see-eest saab klient olla kindel, et meie ehitajad teavad, mida nad teevad ja tähtajad ei jää venima,“ räägib Aleksandrov, lisades, et pole harv olukord, kui nende spetsialiste kutsutakse teistele objektidele appi, kuna monteerijad ei saa oma tööga hakkama.

Praegu töötab ehitusfirmas seitse inimest, keda viib edasi koostegemise rõõm, omavaheline abivalmidus ja sõbralikkus ning ettevõtte hooliv suhtumine oma töötajatesse. „Kui töötajad on kohusetundlikud, oleme ka meie vastutulelikud. Meil töötavad tublid ja töökad mehed,“ kinnitab ettevõtte juht. „Tänu neile me Gaselli TOPi olemegi jõudnud – tänu tublile tööle, suurenenud töömahule ning suurtele ja huvitavate objektidele.“

Alates sellest aastast pakub Vestenmix metalldetaile nagu trepid, sillad, sõrestikkonstruktsioonid, metallfermid, side­mastid, piksevardad jne. Suur soov on rajada päris enda kontor ja laohoone ning investeerida uue kraana ostu.

Hetkel kuum