Panganduse maksuTOP: vähe firmasid, palju raha

Swedbank Eesti juht Robert Kitt koos Swedbanki AS endise juhi Michael Wolfiga.   Foto: Andres Haaby
Eliisa Matsalu • 29 aprill 2017

"Hästi toimiv pangandus on majanduse selgroog,” kommenteeris esimeses kvartalis enim tööjõumakse maksnud Swedbanki peadirektor Robert Kitt.

Äripäev avaldab maksuameti andmete põhjal kvartalipõhiselt suurimate tööjõumaksude maksjate TOPe valdkonnapõhiselt. TOPides on välja toodud ka tööandja keskmine kulu ühe töötaja kohta kuus.

Finants- ja kindlustustegevuse valdkonna suurim tööjõumaksu maksja esimeses kvartalis oli Swedbank. Ettevõttes töötab üle 2000 inimese, kelle pealt maksti kokku tööjõumakse 6,5 miljonit eurot. See on ühtlasi ka kõikide valdkondade peale enim makstud tööjõumaksu summa.

Esimeses kvartalis oli 818 finants- ja kindlustusvaldkonna ettevõtet, kes maksid tööjõumakse. Keskmiselt kulus neil ühe töötaja peale ühes kuus 499 eurot tööjõumakse.

"Hästi toimiv pangandus on majanduse selgroog,” kommenteeris suurt maksumaksmist Swedbanki peadirektor Robert Kitt. Hiljaaegu otsustas valitsus kehtestada pankadele 14protsendilise avansilise tulumaksu dividendimaksetele, tuues põhjuseks, et see aitaks riigi kukrut täita. “Valitsuse soov otsida oma poliitika rahastamiseks majandusest lisaraha on mõistetav, ent loomulikult pankasid täiendav maksukohustus ei rõõmusta,” sõnas Kitt.

PANE TÄHELE: Edetabelis võib esineda anomaaliaid, kui ettevõtjad on maksu-ja tolliametile andmeid esitades eksinud.

Tabel on sorditav ka ühe töötaja kohta tasutud tööjõumaksude osas (kliki veeru pealkirjale).

Hetkel kuum