30. mai 1996 kell 22:00

Kalev prognoosib aasta kasumiks 15 mln

Kalevi peadirektor Märt Vooglaid ütles eile, et käesoleva aasta I kvartali kasum oli Kalevil 2,8 mln kr. Esimese kvartali käive oli 67 mln.

See on loodetust parem tulemus, mis on tingitud ühe Venemaa-partneriga sõlmitud lepingust, mis garanteeris ettevõttele senise tootmismahu, rääkis Vooglaid.

Kalev turustab oma toodangust Venemaal 40% ja Eestis 60%. Vooglaiu hinnangul on selline suhe ebanormaalne ja sellepärast otsib Kalev praegu toodangu stabiilseks turustamiseks uusi müügikanaleid. Vooglaiu sõnul näeb ettevõte uue turuna Ukrainat ja teisi riike, kellega Eestil on kavas sõlmida vabakaubandusleping.

Kalevi 55 protsendi aktsiate omanik AS Talinvest kavatseb pärast Kalevi vähemusaktsiate avaliku müügi lõppu suurendada aktsiakapitali praeguselt 2,5 miljonilt kroonilt 3,75 miljonile kroonile, kaasates ettevõttesse strateegilise investori.

Strateegilise investori nime ei nõustunud Mart Vooglaid veel avalikustama. Tema sõnul lubab investor uuendada Kalevi seadmeid ja garanteerib osa ettevõtte toodangu turustamise Ida-Euroopa turule. Vooglaiu kinnitusel ei oma strateegiline investor osalust Leedu ja Läti kondiitrivabrikutes.

Talinvest ostis eelmisel aastal Kalevi aktsiate kontrollpaki 56 miljoni krooni eest. Ühe aktsia hind Talinvestile oli 407,27 krooni. Pärast aktsiakapitali suurendamist hakkab Talinvestile kuuluma 36,6%, strateegilisele investorile 33,3% ja väikeaktsionäridele 30%.

Vooglaid ütles, et Kalevi minimaalne investeeringute vajadus on lähema kolme aasta jooksul 50 miljonit krooni. «Kui rääkida Euroopa nõuetele vastavast tootmisest, siis oleks vaja minimaalselt investeerida 200 miljonit krooni,» lisas ta.

Hetkel kuum