7. juuli 1996 kell 22:00

Kohtukutse tagab soojavõlatasumise

Tallinna linnaosad erinevad ka soojuse tasumise poolest oluliselt. Kui Haabersti piirkonna võlg on alla ühe kuu, siis Lasnamäel on keskmine võla suurus 5--6 kuud. Tallinna Soojusel on välja kujunenud viis sammu, kuidas võlgnikelt raha kätte saada.

«Kõigepealt tuletame korrektselt meelde, et makske arve,» selgitab Leonid Lipavski. «Teiseks hoiatame, et hakkame aktiivselt tegutsema; kolmandaks kutsume ülemused enda juurde väga ebameeldivaks jutuajamiseks ja neljandaks on abinõu, mis on seni laitmatult töötanud -- see on kohtusse pöördumine. Kuna meil on tarbijatega lepingud, siis kõik kohtud vaatavad hagiavaldused väga lihtsalt läbi ja alati meie kasuks. Seega tarbija, kes on meile võlgu, peab peale võla maksma ka riigilõivu,» lisab Lipavski. «Arvestades, et võlad on miljonites, siis lõivud on sajad tuhanded.»

Viies kõige äärmuslikum samm on võlgnikul sooja väljalülitamine, mida siiski on rakendatud väga harva.

«See pole meie huvides ja seda rakendame alles siis, kui saame aru, et tarbija pole võimeline võlga kunagi maksma,» räägib Leonid Lipavski. «Näiteks ettevõtte Iru Lill, kes on praegu pankrotis, lülitasime välja, ja õigel ajal, sest nagunii oleme sellest rahast ilma.»

Hetkel kuum