7. juuli 1996 kell 22:00

Tolaram plaanib suurinvesteeringut

Tolaram Groupi järgmise aasta plaanide kohaselt rajatakse Sindis kangaviimistlusvabrik, kus siis Tolaramile kuuluvas ASis Baltex 2000 valmistatud kangast töödeldakse.

Sindi kangaviimistlusvabriku rajamine on Reimandi sõnul suur projekt, mille jaoks teeb firma tõesti väga suure investeeringu. Täpset numbrit investeeringu suuruse kohta ei soovinud ta öelda, kuna veel on pooleli läbirääkimised strateegilise partneriga. Kuid Reimandi sõnul on see kindlasti üle 100 miljoni krooni.

Sindi vabrikul on Reimandi sõnul tulevikus Tallinnas asuvast Baltex 2000st tunduvalt suurem käive.

Reimand tõrjus tagasi kuuldused, nagu kavatseks Tolaram kangatootmise Tallinnast Sinti üle viia. «Tallinnast me kogu tootmist Sinti viia ei kavatse,» ütles Reimand. «Vastupidi, meil on suured plaanid Tallinnas asuva tootmise moderniseerimiseks.»

Baltex 2000 hetkeolukorda kommenteerides ütles Rei-mand, et firmal läheb normaalselt. «Oleme jõudnud kasumisse, st maist alates toodab firma kasumit,» teatas ta.

Tolaram Group ostis Eestis suuruselt teise, umbes tuhande töötajaga tekstiiliettevõtte -- tollase Balti manufaktuuri -- 1995. aasta 17. veebruaril. Erastamislepingu kohaselt oli ostuhind 25 miljonit krooni. Üle võeti rohkem kui 38 mln krooni ulatuses manufaktuuri võlgu ning kohustuti investeerima ettevõttesse 187 mln krooni.

Baltexi möödunud aasta käive oli üle 221 miljoni krooni.

Sindi tekstiilivabriku pankrotivara ostis Tolaram Group selle aasta märtsis viie miljoni krooni eest.

Hetkel kuum