31. juuli 1996 kell 22:00

Korterijaht augusti lõpus

ASi Pindi Kinnisvara Tartu büroo juhataja Margus Peki sõnul algab korterite otsimise buum ülikoolilinnas augusti teisel poolel. Keskmiste kahetoaliste korterite üürihinnad kerkisid eelmise aasta augusti jooksul kuni kaks korda, lisas ta. Milliseks kujuneb hinnatõus sel aastal, sõltub paljuski Tartusse õppima tulevate välisüliõpilaste arvust, lisas Pekk. Keskmise kahetoalise korteri kuu üürihind Tartus on praegu ligi 1200 krooni, mis augusti jooksul kerkib kuni 2000 kroonini, hindas Pekk. Korteri kommunaalkulud Tartus ulatuvad 400--800 kroonini, lisas ta.

Kinnisvarabüroo Uus Maa korterimaakleri Aivo Pildi ütlusel algab Tallinnas jaht korteritele augusti teisel poolel ja jätkub ka septembris. Pealinna korterite hinnad sõltuvad Tartuga võrreldes hooajalisusest vähem, ütles ta.

Kuigi sügisel nõudlus korterite järele järsult suureneb ja pakkumine väheneb, ei ole see hindades niivõrd tuntav, lausus Pilt. «Keskmiselt võivad korterite üürihinnad kuus tõusta 200--300 krooni võrra,» ütles Pilt. «Hinnad ei saa palju tõusta -- mingist hetkest alates üliõpilased lihtsalt eelistavad elada ühiselamus,» selgitas ta. Keskmise kahetoalise Mustamäe ja ka Lasnamäe korteri üür on 1500--2000 krooni, lisas Pilt.

Nii Tallinna kui ka Tartu tudengite hulgas on enimnõutud 1-2toalised korterid, ütlesid maaklerid. Samuti on mõlemas linnas tõusnud ühiselamute üür, lisavad nad.

Margus Peki sõnul on tudengite hulgas järjest rohkem hakatud kortereid üürimise asemel ostma. Võrreldes Eesti korterite üüri- ja ostuhindu on koretri ostmine majanduslikult kahtlemata otstarbekam, ütles Pekk.

Ka Aivo Pildi sõnul on korteri ostmine investeeringuna kahtlemata kasulikum. Iga üliõpilane seda endale lubada ei jõua, võttis ta asja kokku.

Margus Peki hinnangul toimuvad Tartus üürimistehingutest kinnisvarabüroode vahendusel kõige rohkem pooled.

Aivo Pilt hindas seda suhet Tallinnas veelgi väiksemaks. Enamik tehinguid tehakse endiselt ajalehekuulutuste abil, lisas ta.

Hetkel kuum