3. september 1996 kell 22:00

Kuveit kavatseb ehitada kaks uut linna rahuldamaks kasvava elanikkonna vajadust elamispinna järele, kirjutavad kohalikud lehed.

2015. aastaks on riigi elanikkond kasvanud 3,3 miljonini.

Kuveidi ehitusminister Habib Jawhar Hayat ütles, et linnad ehitatakse Subbiyasse põhja pool ja Khairani pealinnast lõuna pool.

Minister ei öelnud, kui palju uued linnad maksma lähevad, kuid kinnitas, et see «ei koorma riigieelarvet», sest pakkumine tehakse kohalikele ja rahvusvahelistele investoritele.

1995. aasta rahvaloenduse andmeil oli naftariigis 1,57 miljonit elanikku, neist 41,6 protsenti kuveitlased.

Kõikidel kuveitlastel on õigus tasuta elamispinnale, kuid maja või ehituskrundi ooteaeg võib ulatuda 10 aastani. AP-BNS

Ehituskulutused Soomes alanesid juulis möödunud aasta juuliga võrreldes ühe protsendi võrra.

Ehitustarvikute hind langes aastaga 0,7 protsendi võrra, kuid tööjõud on kallinenud 0,6 protsendi võrra. Muude sisendite hind on langenud 4,2 protsendi võrra, teatas Soome statistikakeskus.

Juuniga võrreldes on ehituskulud tõusnud 0,2 protsendi võrra. Tarvikute hind on tõusnud 0,1 protsendi, tööjõu hind 0,2 protsendi ja muude sisendite hind 0,4 protsendi võrra. STT-BNS

Rootsi juhtiva ehitusgrupi ja suurima kinnisvaraomaniku Skanska maksude-eelne poolaastakasum kerkis 57 protsendi võrra 2,37 miljardi Rootsi kroonini.

Möödunud aasta jaanuaris--juunis oli Skanska kasum 1,5 miljardit Rootsi krooni. Läbimüük kasvas 17 protsendi võrra 21,7 miljardi dollarini.

Skanska prognoosis tänavuseks asatakasumiks üle kolme miljardi krooni. AFP-BNS

Leedu loob riikliku kütusetagavara säilitamiseks 400 000 kuupmeetrit mahutava kütusehoidla, teatas ajaleht «Respublika». Tegemist on kogu endise Nõukogude Liidu suurima masuudihoidlaga.

Seitsmest mahutist nelja ehitustööd peavad olema lõppenud käesoleva aasta oktoobriks.

Ehituseks on vaja 100 miljonit litti, mida riigikassas pole. Üks võimalus on võtta valitsuse garantiiga laenu. ELTA-ETA

Hetkel kuum