8. september 1996 kell 22:00

Tõnu Leppiku firma on pankrotiohus

Pankrotiavalduse esitanud hulgimüügifirma Baltfood nõuab T.L. Investeeringult üle 1,7 miljoni krooni tagasimaksmist. Tallinna linnakohtu määrusega T.L. Investeeringu ajutiseks pankrotihalduriks nimetatud Andres Tootsman rääkis, et ta ei oska veel öelda, millal asi uuesti kohtusse läheb. Kõik sõltub sellest, millal ta ajutise halduri aruandeks vajalikud materjalid kokku saab. Seni ei ole ajutisel pankrotihalduril õnnestunud firma raamatupidamisega tutvuda.

T.L. Investeeringu projektijuht Sven Honga, kes asendab Leppikut, ütles, et tema kirjutab alla vaid mõnedele finantsdokumentidele ja sedagi Tõnu Leppikult saadud volituste alusel. «Pole mina see inimene, kes võiks neist asjadest rääkida,» kinnitas Honga.

Samas väitis ta, et T.L. Investeeringu AS on läinud tõusuteed ja firma lõpetas eelmise aasta väikese kasumiga. Honga kinnitas Äripäevale, et firma ei lase end pankrotti saata ja võtab selle vältimiseks tarvitusele vastumeetmed.

Kinnitatud andmeil oli T.L. Investeeringu kahjum 1994. aastal enam kui miljon krooni.

Teise hagiavalduse T.L. Investeeringu vastu esitas Tallinna linnavalitsus. Selle alus on ASile Neilmei müüdud Tallinna kauplus Laagna, mille eest on Tõnu Leppiku firmal linnavalitsusele tasumata pool ostusummast ehk 1,6 miljonit krooni. Koos leppetrahvi ja viivistega võlgneb T.L. Investeeringu AS linnavalitsusele enam kui 2,2 miljonit krooni.

Esialgu on linnavalitsuse hagiavalduse arutelu linnakohtus kavandatud oktoobri algusesse. Kui T.L. Investeeringu AS ei suuda võlgnevust Baltfoodile kustutada ja kuulutatakse välja Tõnu Leppiku firma pankrot, liidetakse selle menetlusega ilmselt ka linnavalitsuse hagi.

Ehkki Baltfoodi tegevdirektor Rauno Otsepp on keeldunud nende esitatud pankrotiavalduse põhjusi kommenteerimast, on avaldatud arvamust, et see on seotud Laagna kaupluse müügiga. Nii kaupluse uue omaniku ASi Neilmei osanikud kui Baltfood on seotud USA firmaga TS Trading.

Tallinna linnavara ameti jurist Ilmar Puskar ütles, et nemad on näinud vaid hooneregistri õiendit Laagna omandiõiguse ülemineku kohta T.L. Investeeringult Neilmeile. Linnavara amet pole aga näinud müügilepingut, milles on ilmselt fikseeritud ka linnavalitsuse ees seisvate kohustuste jagamine lepingu osapoolte vahel.

Augusti seisuga on T.L. Investeeringu võlg Tallinna maksuametile koos viistega üle 300 000 krooni ja haigekassale ligi 250 000 krooni.

Hetkel kuum