30. oktoober 1996 kell 22:00

Tartu teaduspark muutub sihtasutuseks

1992. aasta oktoobrist munitsipaalettevõttena tegutsenud Tartu teaduspargi arendusfirma (TTA) direktori Raivo Tamkivi sõnul vastab omandivormi muutus täpselt teaduspargi tegevusele.

«Sihtasutuse moodustamiseks andis meile võimaluse hiljuti kehtima hakanud sihtasutuse seadus,» rääkis Tamkivi. «Oleme alati deklareerinud, et teaduspark on kasumit mittetaotlev ettevõte.»

TTA haldusnõukogu esimees, füüsikainstituudi spektrokronograafia sektori juhataja Arvi Freiberg tunnistas, et teaduspargi siseselt poleks tulnud muutust üldse ette võtta. «Munitsipaalettevõttena nõudis linnavolikogu meilt aga kasumi tootmist,» lisas ta.

Raivo Tamkivi kinnitusel osaleb Tartu linn sihtasutuses munitsipaalettevõtte TTA omandis olnud hoonete ja seadmetega. «Ülejäänud osanikud osalevad alustaja panusega,» lausus ta.

Tartu ülikooli teadusprorektori Toivo Maimetsa sõnul võib ülikool tulevikus osaleda sihtasutuses ka oma kinnisvaraga. «Läbi teaduspargi jõuavad ülikooli teadurite nii mõnedki fantastilised ideed praktikasse,» leidis ta.

Septembris loodi Riias teadus- ja tehnoloogiaparkide ning innovatsioonikeskuste Balti assotsiatsioon, mille ainus liige Eestist on TTA. Raivo Tamkivi valiti assotsiatsiooni esimeseks presidendiks. Tõenäoliselt alustab Tamkivi lähemal ajal ka Tallinna tehnikaülikooli innovatsioonikeskuse loomist.

TTAs tegutseb 31 firmat, neist kuus assotsiatsioonilepingu alusel. TTAga ühinenud firmade teadus- ja tehnoloogiamahuka toodangu käive oli eelmisel aastal üle kaheksa miljoni krooni.

Hetkel kuum